Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
65 postów 1493 komentarze

Ambasada przy pl. Tolerancji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Cicha uliczka usytuowana półkoliście pomiędzy rezydencjami i nagle jest – tuż za zakrętem plac Tolerancji, a tuż przy nim, na wznoszącej się lekko skarpie, nowoczesny kompleks budynków – ambasada.

Cicha uliczka usytuowana półkoliście pomiędzy rezydencjami i nagle jest – tuż za zakrętem plac Tolerancji, a tuż przy nim, na wznoszącej się lekko skarpie, nowoczesny kompleks budynków – ambasada.

 

Nie od dziś wiadomo, że dyplomacja diabelska uchodzi za najlepszą na tym świecie. Znajomość ludzkiej mentalności, a także wyrafinowana tolerancja umożliwiają zatrudnianie na diabelskim etacie ludzi dialogu zaangażowanych w walkę o prawa człowieka oraz pozwalają na odbywanie wolontariatu katolickim księżom.

Dzięki temu do kościoła zaczyna powoli docierać demokracja, krusząc fundamenty autorytarności i dyskryminacji wobec innej orientacji duchowej.

Niełatwe zadanie ma zaangażowany w ten proces ks. Lemański. Ten dzielny bojownik o wolność słowa w Kościele katolickim wysforował się przed szereg już jakiś czas temu, w chwili gdy publicznie wyraził chęć „dania po łapach” biskupowi Meringowi, gdy ten upomniał ks. Bonieckiego za obronę „nie satanisty” Nergala.

Jak wszystkim powszechnie wiadomo za nazistę jest uważana osoba, która używa symbolu swastyki i np. werbalnych odniesień do nazizmu. Trochę bardziej skomplikowanie wygląda to w przypadku identyfikacji faszysty, bo takowymi ostatnio określane są osoby głoszące „skrajnie prawicowe hasła typu Bóg, honor, ojczyzna”.

Z kolei przypadki „nie satanistów” ostatecznie w duchu dialogu i tworzenia „kościoła otwartego” wyjaśnił właśnie ks. Boniecki. Okazuje się, że osoba, która używa symboliki satanistycznej i takiej samej narracji satanistą nie jest. „Nie jest satanistą. Satanista musi wierzyć w szatana, musi wierzyć w Boga”.

Nie lękajcie się prostaczkowie, jeżeli ktoś upowszechnia satanistyczną symbolikę, profanuje symbole wiary chrześcijańskiej, zamienia wektory dobra i zła – to nie ma to nic wspólnego z diabłem. Nie lękajcie się. To tylko taka zabawa w imię szatana. A hierarchami także nie trzeba się przejmować, bo od interpretacji jest przecież ks. Lemański, który zachowanie biskupa Meringa określił, jako „niegodne biskupa i chrześcijanina”.

Stając zawsze po stronie pokrzywdzonych ks. Lemański wielokrotnie krytykował swoich przełożonych również za to, że nie stają po stronie słabszych, czyli… nieżyjących bolszewików, na których pomniku w Ossowie namalowano czerwone gwiazdy. „Ks. Lemański odważnie krytykujebiskupa warszawsko-praskiego Henryka Hosera za to, że, w obliczu profanacji w Ossowie nie potrafił wypowiedzieć jednego słowa.” – „Jeżeli księża nie potrafią stanąć po stronie słabszych, a zmarły jest zawsze słabszy, to znaczy, że nie są dobrymi księżmi. I to dotyczy, niestety, również biskupów”.

Jak blado w tym kontekście wypada Wojciech Cejrowski, który postulował, aby znalezioną „przesyłkę” odesłać do nadawcy… podobnie jak to czyniono nieraz w przypadku znalezienia zwłok hitlerowskich żołnierzy.

Niełatwą dla kościoła okazała się również wysublimowana egzegeza ks. Lemańskiego dotycząca ludobójstwa w Rwandzie. W wywodzie godnym salonowego certyfikatu wskazuje na błędną diagnozę, która obarcza winą diabła. „W każdym z tych przypadków diabeł okazuje się być wygodnym kozłem ofiarnym, na którego rogatą głowę można zrzucić winy osobiste i społeczne, mając pewność, że prokuratura będzie miała poważny problem z przesłuchaniem podejrzanego, a organy ścigania okażą się równie skuteczne, jak społeczność międzynarodowa i Kościół w Rwandzie”.

Inna perełka teologiczna:

„Obawiam się, że zatykający diabłem dziury w przeciekającej łodzi Kościoła i w rozsypujących się domach rodzinnych, czy gmachach publicznych, nie wiedzą, co czynią. Tak przywołany diabeł staje się wspólnikiem, a nie sprawcą dotykających nas kataklizmów. Zdarza się, że ktoś w chwili złości nazwie drugiego diabłem albo szatanem. Może to wynikać z przypisywania diabłu wszystkiego, co u nas ludzi najgorsze, najbardziej podłe, najokrutniejsze”.

Salonowym idiotom miotającym oskarżenia o antysemityzm i ks. Lemańskiemu powiadam: nie wzywajcie imienia diabła swego nadaremnie. Diabeł bez waszej pomocy nienawidzi tak samo Żydów i Polaków.

_______________

zdj: źródło

KOMENTARZE

 • Witam
  zacnego blogera :)

  Kopę lat...
 • @SpiritoLibero 23:24:35
  kopę lat...
  ciut mniej ;-)
  Witam
 • @fan-wolności 23:30:55
  a to pewnie ks. Boniecki by wiedział... ;-)
 • @fan-wolności 23:30:55
  Za dużo obrzezał?
 • ----- znam podobny przypadek / gatunkowo trochę lżejszy /
  -/ jedynak / wybitnie zdolne dziecko -chuchali na wnuka dziadkowie PRZYZWOICI Polacy -rodzice !!- i tak młody geniusz rósł sobie - w szkole same szóstki poza szkołą ministrantura -ZAANGAŻOWANY też na sześć !-
  -życie jest jednak życiem ! znakomicie wychowany nastolatek zaangażowany w życie parafii / myślę ,że chciał zostać księdzem / przeżywa dramat - ROZWÓD RODZICÓW -- nie mija rok !! gdy ksiądz bierze chłopaka do zakrystii i OZNAJMIA !!!! nie możesz już być ministrantem dzieci rozwodników itd.....NADLUDZKIM WYSIŁKIEM cała rodzina -bliższa dalsza przez kilka lat czuwała nad psychiką dziecka --
  --chłopak związał się z heavy metalowcami -całą średnią szkołę / studia chodził ubrany na czarno - grał ciężką metalową muzę -dzisiaj doktoryzuje się / wykłada na dobrej technicznej uczelni -jest po ślubie cywilnym / tylko taki wchodził w grę / włosy ma do pasa -czarny strój i własny zespół -grający ciężką muzę / ostatni raz był w kościele w dniu , w którym ksiądz powiedział NIE WOLNO /
 • ?
  Czy ten fircyk następnym razem, gdy zacznie obrażać wiarę innych ludzi, przede wszystkim polskich katolików przebierze się w tym celu w szaty rabina albo duchownego islamskiego albo Kriszny, Buddy lub jakiegoś innego wyznania, czy zacznie bezcześcić ich święte księgi?

  Dlaczego dla tak wielu ludzi w Polsce dla nich jedynym i podstawowym wrogiem jest Kościół Katolicki oraz nasza katolicka i chrześcijańska wiara?
 • @Paweł Tonderski 12:16:58
  --odpowiem Panu -mój punkt widzenia

  --NASZA ŚWIĘTA wiara katolicka i nasz św.KOŚCIÓŁ dla mnie ! podkreślam ! dla mnie --są BEZ BOGA - katolicy , wśród których wyrosłam , żyję NIE MAJĄ Boga w sercu !! tego zwyczajnego codziennego -ODRUCH jest tym sprawdzianem -boski odruch tzw. człowieczy - mamy go albo nie -NIE NAUCZY go NIKT !!! nie przyniesie się go z kościoła -od biskupa -papieża -CZŁOWIEKA INSTYNKT wyłapuje obłudę -fałsz- kłamstwo itp.- NAKAZ BYCIA KATOLIKIEM w Polsce -wykształcił w nas Polakach sztukę kamuflażu a zabił SUMIENIE -co prawda można go kupić podczas spowiedzi -------ale właśnie -- CZYSTE BO NIE UŻYWANE / ODNAWIALNE sumienie ZABIŁO boski odruch w człowieku -Polak ,Polakowi WILKIEM przecież wszyscy wiemy ,że tak jest !! TO JEST TEN SKUTEK !! wielowiekowe oszustwo ZEMŚCIŁO się ---ubrał się w ORNAT i ogonem na mszę św.dzwoni i tyś. innych przysłów o czymś mówią

  / dlaczego piszemy i mówimy o katolikach a nie o żydach / muzułmanach itp .a o kim pisać ma Polak ??? urodzony ,wychowany w katolickim kraju -Naród , który po RAZ PIERWSZY od tyś. lat generalnie UMIE CZYTAĆ -PISAĆ i ma możliwość podróżowania -poznawania -----WRESZCIE WYCIĄGA WNIOSKI -komisja majątkowa kościelna OTWORZYŁA DROGĘ dla ROSZCZEŃ !! do polskiej ziemi -krwawicy POLSKIEGO NARODU ---a Pan zadaje jeszcze pytanie DLACZEGO ???
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Komisja_maj%C4%85tkowa
 • Nergal bez mecenasów takich jak Boniecki, Sowa, Lemański
  byłby żałosnym dupkiem. Znany byłby bardziej z powodu Dody, niż własnej twórczości. To kolejny produkt TVN, taki jak super niania, super kuchta, Dżoana super modelka, Saleta super flet i paru innych, wyeksportowany po wypromowaniu do lewackiej filii TVP 2.
 • Tu związki z Palikotem i tygodnikiem "Fakty i Mity''
  http://gosc.pl/doc/1628542.Do-czego-sluzy-ks-Lemanski
 • @gallux 17:21:29
  I tu sie chyba mylisz. Negrala nawet nie ma co porownywac z Doda ktora to jest wlasnie wykreowana przez media. Sam Negral porusza sie w dosc niszowym nurcie i pomijajac to co robi to oceniajac Behemoth-a od strony technicznej jest na bardzo wysokim poziomie.

  To co powiedzial ks. Boniecki jest niestety swieta prawda, bo aby wierzyc w Szatana wiara w Boga jest niezbedna. Natomiast Negrala mozna co najwyzjej nazwac ateista ktory robi z tego show, a inni sie podniecaja.

  Niestety ale Negral w tym calym zamieszaniu jest najmniejszym zagrozeniem dla kosciola katolickiego, wieksza kloake robia postepowcy itd. Negral to fakt jak widac po twojej wypowiedzi dla wiekszosci to postac niszowa ktora jest nikim... slucha go niewielka grupa "oszolomow"... he he sam czasem lubie cos posluchac z jego repertuaru... ale czy to znaczy ze jestem satanista ?
 • @ninanonimowa 14:32:06
  Szanuję emocje i poglądy, ale trzeba zawsze starać się sprawiedliwie rozłożyć na szali dobre i złe rzeczy.
  Kościół to jedyna instytucja obok coraz słabszej i niszczonej Rodziny, której jeszcze nie zniszczył neokomunizm.
  a propos wzmiankowanych roszczeń -kościelnych?
  "krwawica polskiego narodu" została rozdrapana przy jego bierności i głupocie -praktycznej zgodzie w ciągu 24 lat trwania III RP.
 • @circonstance 19:50:41
  Nie zdziwiłbym się gdyby "ks.Lemański" miał prowadzącego, ale być może jest "tylko" potwornie głupi. Nie wiem.
 • @ToM.UD 21:19:14
  Czasem Twórcy jakiegoś produktu - toksycznej żywności lub dilerzy narkotyków nie konsumują tego co sprzedają i nie wyznają "filozofii" lub ideologii ,która towarzyszy marketingowi, lecz konsument prędzej czy później zostanie podtruty.
  Ale najważniejsza jest w tym przypadku inspiracja za którą stoi ostatecznie szef mafii, koncernu, służby lub diabeł. Ludzie nie wierzą w diabła i w zakulisowe działania służb i raczej nie bawią się w analizę przyczyn i skutków.
 • @CzarnaLimuzyna 22:03:21
  @CzarnaLimuzyna

  Zalezy jaki konsument, alkohol jest dostepny - ale nie kazdy co go pije staje sie alkoholikiem ;)

  Mowisz ze ludzie nie wierza w diabla, czyli teoretycznie nie wierza w Boga bo te postacie sa ze soba nie rozerwalnie polaczone. Wszak diabel to upadly aniol :)

  Ja bardziej uwazam ze ludzie za bardzo wierza w wszelkie terorie spiskowe niz w fakty. Przykre fakty ze to my sami wyniszczamy sie wzajemna nienawiscia i nie potrzeba tak na prawde tutaj nawet dialbla...
 • @ToM.UD 21:19:14
  "sam czasem lubie cos posluchac z jego repertuaru... ale czy to znaczy ze jestem satanista "

  W żadnym bądź razie. Dla mnie, wychowanym na rocku lat 70. i 80., jesteś osobą o złym guście muzycznym, spowodowanym bądź złymi wzorcami przejętymi od Rodziców (umpa, umpa), bądź też brakiem słuchu.
 • @ToM.UD 22:11:51
  Niezależnie od tego czy nie uznajemy lub uznajemy inspirację diabelską odpowiedzialność ludzi za popełnione czyny jest taka sama.
  Historia ludzkości to przecież historia spisków i gier politycznych.
  Żeby wysnuć teorię spiskową trzeba mieć odpowiedni potencjał intelektualny i wiedzę oraz umiejętność analizy faktów inaczej głoszona teoria spiskowa okazuje się bzdurą. Są głupcy, którzy nie potrafią wysnuć przyzwoitej hipotezy spiskowej oraz tacy, którzy odrzucają a priori interpretacje sprzeczne z ich poglądem.
 • @CzarnaLimuzyna 22:34:56
  "trzeba mieć odpowiedni potencjał intelektualny i wiedzę oraz umiejętność analizy faktów"

  a no niestety i to jest za zwyczaj sedno preoblemu. To samo dotyczy choc by podstawowej wiedzy o ekonomii, nie wspominajac juz o matematyce itd. (bo z tym ostatnio to juz tragedia z tego co obserwuje). Choc ja patrze znowu z prespektywy czlowieka przywiazanego do nauk scislych, gdzie nauki humanistyczne byly dla mnie zawsze katorga... Ja wlasnie uwielbiam scisle analityczne myslenie i opieranie sie o fakty ;) chyba jedynie wiara w Boga jest tutaj jakims odstepstwem w przypadku mojej osoby (bo przynajmniej wydaje mi sie ze wierze).

  Zreszta ja tak na prawde tez troche watpie w ateistow, przynajmniej mi sie wydaje ze czlowiek ma mimo wszysto wewnetrzna potrzebe w cos wierzyc (a w co to juz inna bajka)...
 • @gallux 22:30:27
  hmm

  Mowisz ze wychowalem sie na umpa umpa ;) to sie mylisz ;) Mam troche za duzo wiosenek aby sie na umpa umpa wychowac. A co sluchalem dlugo by wymieniac :) Ot do tej pory w moim iPodzie gosci Black Sabbath, Iron Maiden, Motorhead, KSU, KAT i takie inne umpa umpa ;) Czasami tez umpa umpa w stylu Tori Amos, czy J.S. Bach (lubie brzmienie koscielnych organow, barok itd.)

  O ile Behemoth czy z dawnych czasow kapele w stylu Obituary, Napalm Death itp. sa dla mnie troche za ciezkie (wole Sepulture czy nawet Death)... to nie powiem ze chlopaki z Behemota sa ciency... bo wlasnie jak sie kiedys na czyms gralo w kapeli rockowej to jest sie w stanie docenic na prawde dobra technike... a ze graja tzw. sieczke to inna sprawa ;)

  Ja sie zastanawiam dlaczego jeszcze Kostrzewsikiego nikt nie zlinczowal ;) he he a KAT-a z Kostrzewskim bardzo lubie... jego plyta Woda tez niczego sobie...

  Grunt to do muzyki podchodzic z dystansem i bez uprzedzen. Choc teraz z tym trudno bo wiele nawet starych kapel to obecnie komercja, nie wspominajac juz o roznych wynalazkach promowanych na jeden sezon...

  A co do gustow to jak mowia o tym sie nie dyskutuje, wiec prosze nie pisz ze mam zly gust... mowmy o technicznych aspektach grania na danych instrumentach czy wokalu... bo gusta na pewno mozemy miec rozne co do kobiet, muzyki, kulinariow itd. wiec szkoda czasu by sie o gusta klucic...
 • @rerak 00:06:06
  A co ma Palikot do Negrala ?

  Bo o ile znam kupe ludzi ktorzy w dawnych latach sluchali kapel podobnych do Behemota, ot choc by wspomniany KAT... to sa to obecnie ludzie lepsi niz nie jeden ganiajacy do kosciola co niedziele (liczac ze jak sie wyspowiada to odkupi swoj lajdaczy tydzien). Tak samo nie widzialem by przez te kapele ktos komus zerobil wieksza krzywde, ot fakt jak wszedzie znajdzie sie garstka idiotow co zrobia z tego ideologie i odwalaja maniane (ale takich powinno sie zamykac).

  Wiec jako satanistyczny pomiot mowie stanowczo nie... wole juz wedle tekstu KAT-a "A w nocy szatana przyjąć dłoń. Tak jak Faust!" ;)... ...niz zyc w kraju w ktorym Palikot i spolka mowia ze to nie moje dzieci, a dwoch pakujacych sie facetow w odbyt to cos normalnego... ...a mi przyjdzie za jakis czas jeszcze "schylac sie po mydlo" w urzedzie aby cos zalatwic.

  Wiec mowie stanowczo nie wole Negrala od Palikociarni ;) Tak samo wole Negrala od ekstramistow religijnych bo nie daleko im do Talibow i innych takich ;)

  "To mówiłem ja – Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy" ;)

  a tak na serio to Konserwatywny Liberal w okolicach 40-tki ;) ewentualnie pomiot szatana ;), zyd, mason czy jak kto woli (niepotrzebne skreslic).
 • @CzarnaLimuzyna 21:51:55
  ---- DRAMATYCZNY BŁĄD w myśleniu !!!!!!!! RODZINA od zarania dziejów na każdym kontynencie i pod każdą szerokością geograficzną -BYŁA RODZINĄ !!! NIE MA TU !!! żadnej zasługi KLERU / KOŚCIOŁA -----
  -----WATYKAN jest SIEWCĄ !!! ZBRODNI / wojny religijne / -----
  -------------------SYNAGOGA SZATANA upada --------------------
 • @ninanonimowa 00:35:37
  Nina, bardzo proszę. Bardzo!
  Usiądź sobie gdzieś w kącie i poczekaj, aż Ci przejdzie, co?

  I dopiero WTEDY podchodź do kompa.
  Nie wcześniej :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930