Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
65 postów 1493 komentarze

Techniki zniewolenia - kradzież czasu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W paradygmacie biurokratycznym totalitarnego państwa kradzież czasu jest rutynową techniką stosowaną przez „obsługujące” obywatela urzędy niższego i średniego szczebla.

W paradygmacie biurokratycznym totalitarnego państwa kradzież czasu jest rutynową techniką stosowaną przez „obsługujące” obywatela urzędy niższego i średniego szczebla.  Oczywiście prawie 100 % głupkowatych „biurw” nie ma zielonego pojęcia, że uczestniczy w tym niecnym i jakże odrażającym procederze okradania obywatela z cennych minut, godzin, tygodni, a nawet miesięcy. Tyle bowiem trwa „załatwianie sprawy”. Przepisy i procedury są tak opracowane, aby przeciętny człowiek nie był w stanie załatwić czegoś szybko i „od ręki”.

 

Również sama ofiara – okradany z czasu obywatel – zazwyczaj nie wie -  nie zdaje sobie sprawy, że biurokratyczny labirynt jest częścią „architektury” – fundamentem totalitarnego państwa.

Wszystkie socjotechniki są ze sobą skorelowane. Społeczeństwo z obniżonym poczuciem bezpieczeństwa i swojej wartości, skoncentrowane na permanentnym wysiłku zaspokojenia podstawowych potrzeb z niższych obszarów piramidy Maslowa, nie ma czasu i energii, aby osiągnąć dobrostan umysłowy i duchowy, co jest warunkiem realizacji potrzeb wyższych. Często również brakuje mu środków finansowych, aby zapewnić materialne – optymalne warunki dla rozwoju swojej rodziny i kraju. Ludzie zmęczeni i poniżeni mają mniej sił na szukanie P r a w d y, a ta często okazuje się być busolą w życiu danej zbiorowości.

 

 

Piramida potrzeb uzupełniona przez Maslowa o dwa dodatkowe górne poziomy. /źródło/

Uwikłanie w żmudną codzienność, fiksacja na niższym materialnym poziomie egzystencji umożliwia blokadę sił twórczych i utratę drogocennej energii indywidualnej i społecznej.

Prawna możliwość złożenia skargi na przewlekłość postępowania sądowego nie ma niestety zastosowania w sytuacji biurokratycznej zmory.

Teraz drogi czytelniku już wiesz, czemu służą miliony unijnych i krajowych nonsensownych przepisów…

Kradną nam czas, naszą wolność, nasze pieniądze, nasze zdrowie; warto o tym wiedzieć by na nowo wytyczyć prawdziwe granice naszej Wolności.

___________________________________________________________________________

grafika: źródło

 

PRZECZYTAJ TAKŻE

KOMENTARZE

 • Prawo do dyspozycji własnym czasem.
  Dotknąłeś tematu. Niestety bardzo osobiście. Faktycznie chodzi o wolną dyspozycję czasem własnym. Człowiek jest wtedy wolny, gdy swoim czasem może swobodnie zadysponować.

  Drugim punktem to jest piramidka Masłowa, przez, którą widać, że mało wiesz, rozumiesz i nadinterpretujesz. Chcesz ludzi wcisnąć w hierarchię, która w rzeczywistości NIE ISTNIEJE.

  Otóż ta piramida jest przypisywana Masłowowi, ale zrobili ją autorzy dla ilustracji wyników jego prac. Dlatego dodawanie nowych poziomów i przypisywanie rysunku Masłowowi też nie jest prawdziwe.

  Masłow przeprowadzał badania dynamiczne: stwierdził, że każdy człowiek w danym momencie posiada jednocześnie wszystkie potrzeby. Są to jakieś przecinające się sinusoidy - gdyż w danym momencie raz ta potrzeba raz inna ma pierwszeństwo.

  Nie będę tu pisał, gdyż przekroczyłbym objętość Twojej notki, a wg dyskusji o nowych porządkach na nE, komentarz nie ma prawa przekraczać objętości notki.

  Dziwne dla mnie, że bierzesz się za sprawy kluczowe dla wolności i je tak nisko wartościujesz, wręcz przekręcasz.

  Podsumowując:
  Człowiek wolny charakteryzuje się świadomością wszystkich swoich potrzeb i celów jednocześnie, ma do nich równy dostęp i zarządza nimi wg własnej woli.. Jest to możliwe, gdy cały jego czas stoi mu do dyspozycji.

  Taki model proponuje
  Demokracja Kulista poprzez odrzucenie starego ustroju.

  AKT WOLI NARODU
  http://www.petycjeonline.com/akt
 • @autor
  dodam jeszcze, że opodatkowanie przeciętnego obywatela sięga 83% [ wg Inst. im. A. Smitha]

  a więc przez 3 tygodnie w miesiącu pracujemy na podatki....

  upraszczając:

  na to, co dostaję na rękę, wystarczyłoby, gdybym pracował przez 5 dni w miesiącu...
 • @CzarnaLimuzyna
  //Prawna możliwość złożenia skargi na przewlekłość postępowania sądowego nie ma niestety zastosowania w sytuacji biurokratycznej zmory//

  Tym bardziej, że bardzo często to jest tylko teoretyczna możliwość. Znam orzeczenia, gdy nawet 6 lat przewlekłości nie było uznawane przez sąd za przewlekłość.
 • @adevo 17:39:24
  Dziękuję za komentarz.
  Zgadzając się z Twoim podsumowaniem :
  " Człowiek wolny charakteryzuje się świadomością wszystkich swoich potrzeb i celów jednocześnie, ma do nich równy dostęp i zarządza nimi wg własnej woli.. Jest to możliwe, gdy cały jego czas stoi mu do dyspozycji."

  człowiek świadomy jest zdolny do odczucia i zarządzania swoją wolnością

  równocześnie mam wątpliwość ( nie wiem) czy zauważasz wśród ludzi ograbionych z czasu. pieniędzy, energii, wśród ludzi poniżonych inercję brak siły i woli -tacy ludzie nie zaspakajają wszystkich swoich potrzeb oraz nie mają ich świadomości lub świadomość ich jest przytłoczona lękiem, poczuciem bezsensu i monotonią codzienności.

  Nie przeskoczą na inną orbitę- potrzebują najpierw miłości a potem modelu demokracji kulistej lub innego (lepszego)
 • @Maciej Piotr Synak 17:49:05
  jest to kradzież cynicznie nazywana podatkami
 • @Rebeliantka 20:09:34
  To jest nieludzki system- system państwa... wyznaniowego. Świecka konfesja (bożek mamona) zdeterminowała prawo sprzeczne z naturalnym:
  prawo banków do emisji fałszywego pieniądza, lichwa oraz władza sądownicza -kooptacja tylko w obrębie dotychczasowej sitwy, litera i demon prawa.
 • @CzarnaLimuzyna 20:40:40
  Trafne podsumowanie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930