Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
65 postów 1493 komentarze

Kto zagra Andrzeja Wajdę?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wiemy już, kto zagra Andrzeja Wajdę.

Praca aktorów jest niełatwa i na dobrą sprawę nie wiadomo, kiedy grało się łatwiej - czy w roku, 1980 gdy legendarny Lech Wałęsa pokonywał legendarny mur czy może teraz - w roku 2012 pod presją kamer.

 

Wydaje się, że ciężej i trudniej gra się w dzisiejszych czasach. Grający głównego bohatera Robert Więckiewicz doznał urazu nosa w trakcie starć z milicją, podczas gdy Lech Wałęsa w podobnych sytuacjach radził sobie o wiele lepiej. Również próby skoku przez mur wypadły na korzyść ówczesnego Wałęsy. Lech Wałęsa „nie chcąc, ale musząc” obalając komunizm osiągał bez rozbiegu wysokość 3 metrów. Grający go aktor doskakuje na próbach do wysokości "trzy czwarte”, zatem jedna z kluczowych scen rozegra sie zapewne przy pomocy linek przenoszących aktora w historyczne miejsce.

"Dokonujemy cudów" opowiada jeden z asystentów - "działamy pod presją czasu oraz staramy się sie być wierni szczegółom, dlatego linki podobnie jak przez całą dekadę lat 80 - tych pozostaną niewidoczne dla widza".

Z filmowym pietyzmem obsadzone są również role recenzentów poszczególnych scen. Legendarnych animatorów zbiorowej wyobraźni zagrają emerytowani rezydenci budki suflera z dawnego Ministerstwa Kontroli Publikacji i Widowisk. Rolę ożywienia zmarłej niedawno Stoczni Gdańskiej powierzono Dorocie Nieznalskiej "artystce salonowej" To właśnie wedle jej projektu Stocznia została po raz kolejny tym razem pośmiertnie udekorowana imieniem „Lenina”

Z niewiadomych przyczyn zrezygnowano ze scen mających szanować obowiązujący dziś historyczny i obyczajowy parytet ukazujący pozytywne zaangażowanie w obalenie komunizmu funkcjonariuszy SB oraz homoseksualistów. Wycięto również kilka drugorzędnych i niepotrzebnych w filmowej narracji scen w tym np. scenę obdarowania przez funkcjonariusza SB głównego bohatera kwotą pieniężną na bilet do Warszawy. 

Wiemy natomiast już, kto zagra Andrzeja Wajdę. Legendarnego filmowca zgodził sie zagrać sam Andrzej Wajda. ...

Na sam koniec - po premierze filmu zaplanowano wyregulować o kilka decybeli medialny aplauz. To już tradycja, która regularnie poprawia komfort odbioru oraz zapewnia harmonię pomiędzy aktorami a widzami.

KOMENTARZE

 • Jak to zrezygnowano?!!!
  JAK TO ZREZYGNOWANO!!!

  Bohaterscy funkcjonariusz SB którzy przyczynili się do upadku PRLu nie będą pokazani?!
 • @mnich zarazy 21:56:19
  "nie będą pokazani?!"

  widocznie sami wolą pokazywać i tradycyjnie dokazywać w kuluarach ;-)
 • Trochę prawdy o Bolku
  Moje donosy na agenta „Bolka“

  http://www.youtube.com/watch?v=CM3wjMrHrho
  http://www.youtube.com/watch?v=b7nxt30THvc
  http://www.youtube.com/watch?v=Pja50uzhtbg
 • @CzarnaLimuzyna
  http://kurdebele.blox.pl/strony/copy.html

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930