Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
65 postów 1493 komentarze

Rząd Platformy naruszył żelazną rezerwę.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

gdy kończą się żarty czas wyciągnąć ostatnie karty...

 

We wczorajszym wystąpieniu publicznym premier Donald Tusk przyznał, że „żarty się kończą”

Jak oceniają analitycy premier III RP dał w ten sposób do zrozumienia, że kończąca się pula żartów pochodzi z żelaznej rezerwy państwa, której zasoby najprawdopodobniej skończą się w okolicach Euro 2012.

Zapotrzebowanie na żarty wzrosło gwałtownie po 2005 roku, kiedy do władzy doszedł przez nikogo niepowstrzymywany PiS. Po 10.04.2010 pomimo ponad  trzykrotnie zwiększonego importu z Rosji rynki zaczęły się chwiać. Machina pijarowska rządu zaczęła słabnąć pod względem jakościowym. Odnotowano wówczas po raz pierwszy także ujemny bilans ilościowy.

Administracja Donalda Tuska próbuje ratować sytuację różnymi sposobami m.in. za pomocą podsłuchów, jednak pomimo największej liczby telefonicznych inwigilacji, jakie odnotowała Polska na tle krajów UE ilość żartów uzyskana w ten sposób od obywateli pokrywa zaledwie małą część zapotrzebowania.

Mimo to notowania giełdowe niektórych żartów np. wyborczych utrzymują się wciąż na wysokim poziomie. Przykładem jest żart kampanijny Donalda Tuska „nie róbmy polityki budujmy szkoły”

Ze względu na silną komponentę absurdu żart ten został wysoko oceniony w Rosji a nawet w Niemczech. Po rozpoczęciu procesu zamykania szkół w Polsce dowcip Tuska osiągnął najwyższe notowania w historii. Zupełnie inaczej sprawa wygląda na rynku „żartów smoleńskich”. Tu trwa nieustanny ponad dwuletni spadek. Sytuację ratuje od czasu do czasu szara strefa oraz interwencjonizm znanych autorytetów oralnych typu Lech Wałęsa „obaliłem komunizm”

Wedle niektórych przewidywań oraz zgodnie ze starym powiedzeniem, gdy kończą się żarty czas wyciągnąć ostatnie karty. Rząd Platformy przygotowuje działania „specjalne” pod wiele mówiącą nazwą „żart historyczny”.

____________________

Zdjęcie: Donaldowi Tuskowi przyznano Krzesło Roku za „wysiłki na rzecz zapewnienia Polakom spokoju i bezpieczeństwa” (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

KOMENTARZE

 • karty Tuska
  Do kart Tuska nie można zaliczyć mundurowych, którym obciął emerytury. Zostają prokuratorzy i sędziowie, którym jeszcze je zachował.
 • @youtoo 22:45:45
  no ale dostali podwyżkę...
 • @Ciri 22:53:38
  odbędzie się
  ...
  ze stratą
 • Krzesło elektryczne w przyszłym roku.
  @)))
 • @neko 01:00:36
  Dokładnie tak...

  Pierwsze moje wrażenie to, krzesło elektryczne.

  Nomen omen?

  Zasłużył.
 • @Autor
  Po co krzesło, stołek nie wystarczy?

  Faber
 • @Faber 08:01:22
  Może nie wystarczyć!
  Przydała by się jeszcze prycz i krata w oknie.
 • @
  Popieram i dołączam opis bulwersującej historii, z którą pragnę dotrzeć do jak największej liczby ludzi.
  Pewien Polak wymyślił coś co leczy bardzo groźne choroby jak niedoczynność tarczycy, otyłość, rewelacyjnie leczy wszelkie rany, wrzody wewnętrzne i zewnętrzne, odleżyny, torbiele, złamania. Niestety w żaden sposób nie może uzyskać pieniędzy na dalsze badania produktu. Głównie zależy mu na tym aby potwierdzić, że zapobiega to coś przerzutom nowotworów do kości i czy zapobiega rozwojowi raka bo ludzie to stosujący donoszą mu o zaskakujących wynikach badań, np. o zniknięciu nowotworu. Chodzi o koszulkę biomagnetyczną i wkładki. Prawdopodobnie jakby dano pieniądze na badania tego czegoś i ludzie by się o nich dowiedzieli to firmy farmaceutyczne zaczęłyby upadać. No i oto taką mamy wolność. Więcej informacji pod linkiem http://vrota.pl/2012/02/koszulka-biomagnetyczna-bioexpand%e2%80%93-dziala-jak-biozasilacz/ Po produkt tego Pana przyjeżdżają lekarze, profesorowie ale żaden nie chce się do tego przyznać, nie mówiąc już o tym, że nie ma mowy o pomocy w uzyskaniu dotacji na badania, wszyscy boją się firm farmaceutycznych.
 • @vrota.pl 08:34:58
  Ciekawe.
 • KRZESELKO OD PANA JONASA Z POLSKI ZBROJNEJ?
  RE: Donaldowi Tuskowi przyznano Krzesło Roku za „wysiłki na rzecz zapewnienia Polakom spokoju i bezpieczeństwa”

  --- Zdaje sie, ze przyznal je niejaki pan Andrzej Jonas, felietonista z Polski Zbrojnej?

  Patrz: http://www.polska-zbrojna.pl/index.php?option=com_content&view=category&id=101&Itemid=142

  (Polecam np. felieton "Gulasz", o Wegrzech Orbana.)

  Interesujaca jest notka o panu Jonasie w Wikipedii. Choc urodzil sie on w roku 1940, notka mowi jedynie o tym, co robil w latach 90-ych zeszlego wieku, oraz co robi od roku 2010.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Jonas
 • Czarna Limuzyna
  Moim zdaniem super żartem było hasło " nie róbmy polityki budujmy mosty", jakie mosty no takie , które w trakcie budowy autostrad pękają a nadzór je zamyka.
 • @Andy 51 12:08:22
  "Nie róbmy polityki budujmy szkoły” też jest fajne - te wybudowane Tusk zamyka ale będzie budować nowe bo... lubi się afiszować. Np. przy otwieraniu nowego obiektu. Myślał, że pootwiera sobie w blasku fleszy autostrady na euro1012, a tu dupa... O mostach nie wspomniawszy.
  Pozdrawiam.

  PS. Jego chyba na stadiony to helikopterem będą dowozić bo te dojazdówki do stadionów też wątpliwe.
 • re
  żarty się skończyły!

  aż strach się bać jeśli dotychczasowe 5 lat rządów tuska to były tylko żarty...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930