Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
65 postów 1493 komentarze

Teorie spiskowe - plaga "polskiego zaścianka"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

 

„Nie jest zbyt mądre wyobrażenie sobie, że w takim ciasnym domu, jak Europa, społeczność narodów może na długo pozostawić odrębne systemy prawne i różne koncepcje prawa”

Adolf H.

 

Wyznawcy spiskowej teorii dziejów mają skłonność do interpretacji rzeczywistości politycznej, jako rezultatu spisków i umów o charakterze tajnym.

Człowiek cierpiący na wyżej opisaną przypadłość wierzy na przykład w prowokację gliwicką polegającą na niemieckim napadzie na niemiecką radiostację w Gliwicach sfingowanym, jako napad polski, 31 sierpnia 1939.

Wedle teorii spiskowej operację przygotowano na rozkaz Hitlera w celu wsparcia działań służących do pogłębienia międzynarodowej izolacji II Rzeczypospolitej oraz pokazania ówczesnym polskim sojusznikom polskiego awanturnictwa.

Wyznawcy spiskowej teorii rzeczy wierzyli przez całe 50 lat (od 1939 r. do 1989 r.) w tajny protokół paktu Ribbentrop-Mołotow.

W 1989 roku okazało się, że nastąpił definitywny koniec Historii uwieńczony zwycięstwem demokracji. Od tej pory  dywagacje  historyczne tego typu stały się niepotrzebne w społecznym dyskursie lecz równocześnie  wciąż  są pretekstem do budzenia  demonów polskiego resentymentu wykorzystywanego w politycznej grze.

Miało to wyraz w niedawnych marszach niepodległości z okazji 11 listopada oraz w tzw. marszach z pochodniami przy okazji politycznych wieców Jarosława Kaczyńskiego.

Zwolennicy spiskowych teorii protestują również przeciw postulatom uzyskania własnego sejmu, rządu i skarbu przez „Śląską Autonomię” upatrując w tym zbieżności z interesami Niemiec.

Własny sejm, rząd i skarb to jest to, co uwiera przeciwników idei trans graniczności i nowoczesnej integracji. Wstępem do realizacji powyższego ma być najpierw autonomia danego obszaru.

Ślązacy są narodem, chcemy państwa regionalnego” – Jerzy Gorzelik, szef Ruchu Autonomii Śląska.”

 

Jak jest naprawdę?

To wyjaśnią „autorytety” w drugiej części krótkiego filmu.

 

Jak widzimy nie tylko nie ma w tym nic tajnego ale nawet jest to jawną i szczytną ideą budowy Nowej Europy

________________________________________________________

Trans graniczny według słownika języka polskiego: przekraczający granice państw, istniejący ponad granicami państw.

Transgraniczność: zjawisko o charakterze prawnym, gospodarczym. politycznym, społecznym na obszarach należących, co najmniej do dwóch państw, które z sobą bezpośrednio sąsiadują.

Współpraca trans graniczna jest jednym z pryncypiów UE. W przyszłości ma polegać na zarządzaniu regionem trans granicznym przez wspólną społeczność dwu i więcej „narodową”.

Mitteleuropa,koncepcja polityczna  II Rzeszy w okresie I wojny światowej, polegająca na integracji Europy Środkowej pod wpływami niemieckimi. Notabene koncepcja została wzbogacona jakże szlachetnym postulatem wprowadzenia wspólnej waluty.

 

"Zatrute Żródła"

„Koncepcja wspólnoty gospodarczej pojawiała się na językach nazistów niezwykle często. W 1942 r. na konferencji Berlińskiej Unii Przedsiębiorców i Przemysłowców ekonomiści opracowali wiele referatów o zadziwiająco współczesnych tezach: „Rozwój w kierunku europejskiej wspólnoty gospodarczej”, „Europejskie rolnictwo”, „Sprawy europejskiej waluty”. Jak pisze John Laughland w książce Zatrute źródła Unii Europejskiej: "Dziwne, że nawet w skądinąd szczegółowej powojennej dokumentacji nazistowskiej europropagandy o konferencji w tej sprawie nigdy nie wspomniano. Jest to zastanawiające nie tylko z uwagi na wysoki szczebel konferencji, ale również dlatego, że referaty ukazały się dwukrotnie w wydaniu książkowym. Być może stało się tak po prostu z powodu zbyt wyraźnych analogii" . Doradca ekonomiczny NSDAP profesor Heinrich Hunke w jednym z referatów pisał o istocie europejskiej wspólnoty gospodarczej przeciwstawiając ją teoriom ekonomicznym Adama Smitha. Wyrażał obawy o konkurencyjność niepodległych krajów i wyzyskowi kapitalistycznemu Wielkiej Brytanii czy USA. Walter Funk, skazany na dożywocie na procesie w Norymberdze, minister ekonomii Rzeszy pisał zaś, że ekonomika powinna służyć celom społecznym a nie autonomicznemu dążeniu jednostek do zysku. Niemieckie gazety, takie jak "Das Reich" Goebbelsa, bez przerwy szafowały takimi sloganami jak: „Nowa Europa”, „Kwestia europejska” czy „integracja”. Duński nazista Anton Adrian mówił: "Po wiekach separatyzmu i decentralizacji nadszedł czas, aby narody Europy uświadomiły sobie potrzebę solidarności". W 1942 roku Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeszy powołało Komitet Europejski, który organizował sympozja i prelekcje na temat Konfederacji Europejskiej. Ribbentrop dążył do podpisania z głowami państw europejskich stosownego traktatu.”

Źródło cytatu: artykuł Łukasz Adamski

KOMENTARZE

 • Autorem pierwszego cytatu jest
  ...Adolf Hitler zwolennik integracji europejskiej wedle koncepcji Friedricha Naumanna.
 • ?
  ciekawa informacja, nistety z tytułem ma się nijak.
 • @Pogromca Elit
  Tytuł rzeczywiście jest słaby
  postaram się coś zmienić...;-)
 • Jak te Ślunzoki kcom mieć ta autonomia, to niech se wezmom, dyc una lezy i ceko.
  Tyko że mnie to cosik śmierdzi.
  Bo to, Panockowie, ciekawe, co ta autonomia chcom takie co to i wungiel i huty i elektrownie majom.
  Ciekawe, kruca, jakby u Niemca, panockowie, tak se o autonomie zawołało Zagłebie Rury czy jak mu tam?
  Bo cosikm mi siem widzi ze jakby co do cego to by zaraz takich szwabskich autonomistów pod klucz, a i Bundeswera zarozki by tam weszła co by zabezpieczyć kopalnie i huty.
  O!
 • A na serio.
  Już wiele lat temu, mój serdeczny znajomy, wielki oryginał i poeta Janusz Pijanka, ogłosił secesję i autonomię swego "xięstwa".
  Jako Xiążę Janusz Pierwszy zameldował się w autentycznym tipi, postawionym na własnej działce w Klonowej pod Sieradzem.
  I tam dochodziła korespondencja.
  Sprawa była głośna swego czasu, Janusz już wcześniej toczył wojnę z władzami lokalnymi. Dla nich nie do zniesienia było tolerowanie na swym terenie człowieka, będącego żywym przykładem Europejczyka który chce korzystać ze swych praw.
  A urzędasom Janusz nie mieścił się w procedurach.
  Nie dał się zgnoić.
  Za to go cenię.
  A tych łapserdaków o których mowa powyżej, nie.
  Bo on chciał uwolnić siebie, a oni chcą uwolnić tylko węgiel i huty.
  I tak jest odbierany ten cały "ruch".
 • @brian
  " Bo on chciał uwolnić siebie...,"
  No właśnie na tym polega cały szkopuł że w ramach tzw. autonomii wolności ludziom nijak nie przybędzie bo system pozostanie ten sam tylko zmienią się urzędnicy...
 • @CzarnaLimuzyna
  Cenne te cytaty i konkluzje.

  Promuję Twoją notkę, zasługuje na to.

  pzdr
 • @Rebeliantka
  Warto żeby ludzie zdali sobie sprawę z tego ,że to z czym mają do czynienia jest tylko nowym opakowaniem starego produktu przedtem wpychanego na siłe ,dziś promowanego w ramach nowoczesnej kampanii wizerunkowej i sprzedażowej.
  Pozdrawiam :-)
 • J a wchodzę w każdy
  układ/stowarzyszenie/unię państw, która gwarantuje mi przyrodzone swobody.
  Mogę negocjować na ten temat nawet z diabłem.

  Innego układu nie akceptuję.
 • @SpiritoLibero
  To chyba tylko w niektórych stanach USA tak jest chyba ,że coś przeoczyłem... ale jak będziesz negocjował z diabłem to najprawdopodobniej oszwabi Cię ;-)
 • @
  IV Rzesza buduje się na naszych oczach, jesteśmy jej częścią. Niektórzy znowu mogą być święcie przekonani, że kolejnej wersji rzeszy przewodzą Niemcy, a nie Watykan czyli Cesarstwo Rzymskie, no ale propaganda robi swoje
 • @Pytający
  Watykan? To jakaś masońskie ploty na temat Watykanu, czy cóś?

  Każdą bzdurę można powtórzyć, jak się za głównego przeciwnika ma Kościół.
 • @Rebeliantka
  To są ploty rozpyszczane przez zydów, oparte na ksiązkach żyda Sithkina, którym epatują się służby i WSI.
  Ciekawe, że ci sami ludzie nie widzą, że większą władzę na tym świecie ma sieć banków niż Watykan. Przecież to pieniądz rządzi światem, nie to co głoszą księża. Władza pieniądza im nie przeszkadza.
 • Będą tak "Pytać" i prowokować do usranej śmierci.
  Bo mają płacone.
 • @CzarnaLimuzyna
  Spoko, uczę się :)
 • Limuzyno
  Poproś Circ o zdjęcie biało-czerwonej róży, która zakwitła na Śląsku w ubiegłym roku i spróbuj je tu zamieścić. Bóg daje znaki, nauczmy się je wreszcie czytać. Ta róża to widoczny znak, gdzie jest miejsce Śląska.
  Wspaniała notka. Dziękuję.
  Pozdrawiam serdecznie
 • @Pytający
  no i co ja mam Ci napisać w odpowiedzi na taką bzdurę?
 • @circ
  To prawda ..dzisiejsza oligarchia kryptokracji składa się w dużym procencie z banksterów kreujących fikcyjny pieniądz.
 • @Samanta
  Widocznie to jakaś zacofana i ksenofobiczna róża ;-)
  Pozdrawiam.
 • @CzarnaLimuzyna
  Bardzo ciekawa notka.

  pozdrawiam serdecznie,
 • @intuicja
  :-)))
 • @circ, Rebeliantka, CzarnaLimuzyna
  Jeśli naprawdę myślisz że płacą mi grube miliony bym pisał to co pisze to nie czytaj dalej tylko nadal wierz w to co wierzysz.

  Moim przeciwnikiem nie jest KRK, lecz kłamstwo. Wiele kłamstw KRK ujrzysz jeśli poznasz Słowo Boże (zagadka: ilu papieży zabraniało czytać Biblię?)

  Nie musisz w to co piszę wierzyć czy też nie wierzyć ("Są dwa sposoby na łatwe życie: wierzyć we wszystko albo nie wierzyć w nic. Obydwa zwalniają nas od myślenia" Alfred Korzybski). Wystarczy ze nie wykluczysz żadnego scenariusza choćby burzył Twoj światopogląd wgrywany Ci przez lata życia.
  Z takim podejściem zaczniesz szukac dowodów. Zakładając z góry, że jestem wrogiem KRK odbierasz sobie te szanse. Czy jak większość owieczek podejmiesz decyzje o pozostaniu w matrixe.

  Podstawą dzisiejszego niewolnictwa jest system bankowy, nadzorowany przez syjonistyczną lichwiarską międzynarodówkę. Wystarczy prześledzić właścicieli Fed, poprzez Anglię dojdziemy do Szwajcarii.
  Szwajcarskie banki sa w rekach syjonistów, a oni tak jak masoni podlegają organizacji która je stworzyła czyli KRK.

  Podstawowe pytanie jakie należy sobie w tym punkcie zadać to:
  Biblia zabrania lichwy, a jaki jest stosunek Watykanu do lichwy?

  Dobrej nocy.
  PS
  Wiem, że stoimy po tej samej stronie barykady.
 • @Pytający
  "Podstawą dzisiejszego niewolnictwa jest system bankowy..."
  z tym się zgodzę
  jednak mój wpis jest o czym innym
  Proszę napisać notkę poruszająca ten ważny temat lub odwiedzić mój blog gdy napiszę o FED w kontekście kryptokracji.
 • @Pytający: Podstawą dzisiejszego niewolnictwa jest system bankowy
  A system bankowy jest taki, jaki ustrój.
 • @Pytający
  Stosunek Watykanu do Lichwy był zawsze negatywny, Wystarczy przeczytać encykliki papieży.

  Parę cytatów pierwszych z brzegu:

  Wszystkie systemy muszą służyć człowiekowi, w tym również systemy finansowy i ekonomiczny: „Jako społeczność demokratyczna, bądźcie czujni na wszystko, co się dzieje w tym potężnym świecie pieniądza! Świat finansów to także świat człowieka, nasz świat, świat podległy sumieniom nas wszystkich; również i on ma zasady etyczne. Baczcie przede wszystkim na to, byście przez swoją gospodarkę i przez wasze banki świadczyli światu usługi pokojowe, a nie – być może pośrednio – przyczyniali się do wojny i niesprawiedliwości w świecie!” (Jan Paweł II, homilia podczas Mszy we Flüeli, Szwajcaria, 14 czerwca 1984 r.)

  1 listopada 1745 r. papież Benedykt XIV ogłosił encyklikę Vix Pervenit zaadresowaną do biskupów włoskich, poświęconą lichwie i innym nieuczciwym dochodom. 29 lipca 1836 r. papież Grzegorz XVI rozciągnął tę encyklikę na cały Kościół. Mówi ona:
  „Natura grzechu zwanego lichwą ma swoje właściwe miejsce i źródło w kontrakcie pożyczki. Ten finansowy kontrakt uzgodniony między stronami żąda, z samej swej natury, żeby jedna osoba zwróciła drugiej tylko tyle, ile otrzymała. Grzech polega na tym, że czasami kredytodawca żąda więcej niż pożyczył. Zatem utrzymuje on, że należy mu się pewien zysk poza tym, co pożyczył, ale jakikolwiek zysk, który przekracza sumę, jaką pożyczył jest bez¬prawny i lichwiarski.
  Nie można darować grzechu lichwy argumentując, że zysk nie jest wielki i przesadny, ale raczej umiarkowany i mały; nie można go też darować dowodząc, że dłużnik jest bogaty; ani argumentując, że pożyczone pieniądze nie leżą bezczynnie, ale są wydane pożytecznie, czy to dla powiększenia czyjegoś majątku, czy kupna nowych nieruchomości, czy też zaangażowane w transakcje biznesowe. Prawo kierujące pożyczkami polega koniecznie na równości tego, co jest pożyczone i zwrócone; kiedy równość została ustanowiona każdy, kto żąda więcej łamie warunki pożyczki. Zatem, jeśli ktoś otrzymuje odsetki, musi je zwrócić zgodnie ze zobowiązaniami sprawiedliwości...”

  Nauczanie Kościoła w tej sprawie jest zatem całkiem jasne, ale jak napisał w swojej książce „Pod znakiem obfitości” Louis Even: „Pomimo całego chrześcijańskiego nauczania, praktyka uczyniła tak duże postępy, że, żeby nie stracić w zawziętej konkurencji wokół ‘robienia’ pieniędzy, każdy musi zachowywać się dziś, tak jakby to było naturalne, że pieniądz ‘robi’ pieniądz. Kościół nie odwołał swoich praw, ale stało się dla niego niemożliwe domaganie się ich stosowania.”

  Św. Leon napisał: „Chciwiec, który utrzymuje, że kieruje swego sąsiada w dobrą stronę, podczas gdy to wprowadza go w błąd jest niesprawiedliwy i bezczelny... Ten, kto pośród innych zasad pobożnego prowadzenia się nie będzie pożyczał swoich pieniędzy na lichwę, będzie cieszył się wiecznym odpoczywaniem... podczas gdy ten, kto się bogaci z krzywdą dla innych zasługuje w zamian na wieczne potępienie.” Św. Jan Chryzostom napisał też: „Nic nie jest bardziej haniebne i okrutne niż lichwa.”

  Św. Tomasz z Akwinu w „Summie teologicznej” tak podsumował nauczanie Kościoła na temat pożyczania pieniędzy na procent:
  „Jest napisane w Księdze Wyjścia (22,24): ‘Jeśli pożyczysz pieniądze ubogiemu z mojego ludu, żyjącemu obok ciebie, to nie będziesz postępował wobec niego jak lichwiarz i nie każesz mu płacić odsetek.’ Ten, kto pobiera lichwę za pożyczanie pieniędzy postępuje niesprawiedliwie, ponieważ sprzedaje on to, co nie istnieje i takie działanie ewidentnie ustanawia nierówność i w konsekwencji niesprawiedliwość... Z tego wynika, że jest złem samym w sobie pobieranie opłaty (lichwa) za użycie pożyczonych pieniędzy i tak jak w przypadku innych występków przeciwko prawu istnieje obowiązek zwrotu niesprawiedliwie zdobytych pieniędzy.”
 • @Rebeliantka :-)
  Miałem intuicję że napiszesz tę odpowiedź...Dzięki.
 • @Rebeliantka
  "Stosunek Watykanu do Lichwy był zawsze negatywny"
  czyżby zawsze?
  franciszkanie wymyślili tzw "lichwę rzeczywistą" i "lichwę pozorną" i na podstawie pozornej stworzono banki pobożne, te banki franciszkańskie zostały uznane za zgodne z Prawem Bożym
  Proponuję film Inside the Vatican z 2004roku
  i połączyć to z Fundacją X o której można posłuchać http://www.youtube.com/watch?v=Z69JQY929vY

  a co do tematu EU to proponuję zdjęcie http://img10.imageshack.us/img10/1300/blaireuconstitutionsign.jpg które świetnie oddaje rangę Watykanu w tworzeniu IV Rzeszy
 • @Pytający
  Łyżka dziegciu psuje beczkę miodu.
  Czasem mała domieszka kłamstwa do Prawdy czyni zeń truciznę.
  Dwaj wrogowie: A i B
  Starym sposobem walki z A jest oskarżenie A wobec jego sojuszników o współpracę ze sobą... samym (B)
  Watykan jak każde miejsce na ziemi jest obszarem działania agentury różnej proweniencji.
 • @CzarnaLimuzyna
  rozumiem ze sa bardziej poprawne teorie spiskowe i te mniej poprawne
 • @Pytający
  Zauważ ,ze napisałem na dużym poziomie ogólności -banalną prawdę. Tak się składa że znam filmy ,które Cię inspirują. Zgadzam się z wiekszkością postawionych tam tez i przypuszczeń. Jednak teza jakoby Watykan był inspiratorem NWO jest absurdalna bo jednym z zasadniczych celów NWO jest likwidacja KRK- ponieważ jest to kościół Chrystusowy ,który w wielu oficjalnych dokumentach piętnuje ideologie zła na różnych ich poziomach funkcjonowania, wdrożenia i wtajemniczenia wyznawców -nazistowskim, komunistycznym czy masońskim.
  W Watykanie działali i dziąłają nie tylko tacy agenci jak ostatnio poznany Turowski.
 • @CzarnaLimuzyna
  czyli tak jak myslalem, KRK zalozyciel masonerii i syjonizmu nie jest poprawna teoria spiskowa
  http://www.deceptioninthechurch.com/jp2.htm
 • @brian -Co powiesz, to mądrze. b.t.
  .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930