Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
65 postów 1493 komentarze

Rating polskich polityków najniższy w historii.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niezależna agencja A&M poinformowała w sobotę w Warszawie, iż obniżyła rating polskich polityków mainstreamowych do najniższego możliwego poziomu...

 

Niezależna agencja A&M poinformowała w sobotę w Warszawie, iż obniżyła rating polskich polityków mainstreamowych do najniższego możliwego poziomu, równoznacznego z całkowitą niewiarygodnością.

Obniżki dokonano z i tak już bardzo niskiego poziomu „N” do „Nc”, czyli „całkowitej niewiarygodności.

Powołując się na wskaźnik Orwella agencja stwierdziła, iż Polska w ostatnim czasie dołączyła do grona krajów stosujących zarówno stare jak i najnowsze metody totalitaryzmu polegające na inwigilacji i stosowaniu szykan wobec obywateli oraz cenzurze informacji w mediach publicznych.

Głównymi czynnikami stojącymi za potwierdzeniem ratingu są: wysoka procentowa zawartość rezydentów w polskojęzycznych elitach oraz jawna nobilitacja targowicy, jako oficjalnej metody prowadzenia polityki zagranicznej. Wśród negatywnie ocenionych polityków znaleźli się m.in. Donald Tusk oraz Jan Vincent.Rostowski. Ten ostatni za korzystną dla kapitału zachodniego politykę drenażu finansowego Polski, którą umożliwia m.in. Rozporządzenie w.w, które weszło w życie 28 stycznia 2012 r/

(...) pragnę zauważyć, iż w sytuacji, gdy możliwość zaliczania przez banki do kosztów uzyskania przychodu odpisów aktualizujących wartość udzielonych pożyczek i kredytów prowadzi do uzyskiwania przez te podmioty selektywnej korzyści, przez co zakłóca lub grozi zakłóceniem konkurencji na rynku usług finansowych oraz wpływa na wymianę handlową między państwami członkowskimi UE, środek ten stanowi dla banków pomoc publiczną w rozumieniu art. 107 ust. 1 TFUE” – cytat z pisma Małgorzaty Krasnodębskiej-Tomkiel, prezesa UOKiK./ skierowanego do Ministra Finansów.

Z powodu wysokiego wskaźnika degeneracji ocenianych politykówA&M nie widzi możliwości podwyższenia ratingu w najbliższym czasie.

Agencja ratingowa A&M to firma oceniająca zdolność do realizacji zobowiązań wyborczych i wypełniania konstytucyjnych obowiązków podmiotów politycznych i poszczególnych polityków.

W odróżnieniu od innych agencji ratingowych oceniających „zdolność do spłaty zobowiązań i zdolność kredytową podmiotów na rynkach finansowych”, Agencja A&M działa wedle tradycyjnego paradygmatu cywilizacji łacińskiej wykluczającego relatywizm i koniunkturalność. 

Według portalu Forsal.pl „Na świecie działa kilkadziesiąt agencji ratingowych, ale ok. 95 proc. rynku należy do najbardziej liczących się amerykańskich firm: Standard and Poor's, Moody's and Fitch.”

„(…)Aby złamać monopol USA Chiny zaczęły promować agencję ratingową Dagong, która niedawno obniżyła rating USA z A+ na A.” Źródło: Forsal.pl

KOMENTARZE

 • W sytuacji zerowej wiarygodności w.w.
  Próba standardowego odniesienia się do realiów politycznych w Polsce nosi według mnie znamiona świadomego lub nieświadomego wspierania mistyfikacji lub jak kto woli matriksu w którym przebywa zamknięte polskie społeczeństwo od 1989 roku.
 • CzarnaLimuzyna
  Tyle, że dla dużej części Polaków to nie ma znaczenie, bo grabie grabią do siebie itp itd.

  Pozdr
 • @Nathanel 23:13:50
  Myślałem, że mój wpis jest czytelny, ale widzę, ze muszę to wyjaśnić:
  1. Agencja jest polska i realna, lecz jej komunikat świadomie ma znamiona happeningu.
  2. Mieszkam w Polsce i na co dzień widzę, że to co nie zaistnieje w mediach - telewizji tego nie ma.
  3.Polacy żyją w matriksie- rzeczywistości kreowanej przez media i różne ratingi, sondaże, komunikaty, oświadczenia.
  4. Plankton jak ich łaskawie określiłeś spowodował największe zadłużenie w historii Polski a jednocześnie nasz kraj ma rating na poziomie A+
  5. Być może A&M rozwinie swoją działalność i będzie miał różne awatary ;-) stronę w sieci także
  6. Duży procent agencji, fundacji, think tanków, organizacji to instrumenty sieć naczyń połączonych kreujących rzeczywistość na zamówienie tych co je stworzyli.(nie wszystkie)
 • @CzarnaLimuzyna 23:59:44
  perełka.
  Pozdrawiam serdecznie.
 • Co to jest ?
  Rating polskich polityków najniższy w historii.

  Po jakiemu to jest napisane ? curva ale kirk :)))
 • Politycy polscy ? -
  - z ich polityką, to zwyczajna szulernia. Nieważna prawda, nieważna słuszność - liczy się większość.
 • Przyłączam się do Averna.
  Co prawda sytuacja nijak nie jest do śmiechu ale... czasem przypomnijmy sobie o różowych okularach. Notka już na samym początku sugerowała by je założyć.

  Pozdrawiam.
 • @abartr 04:18:50
  nie po naszemu? ;-)
 • @Avern 00:46:29
  Mam nadzieję, że po takim komunikacie wymienianie nazwisk tych osobników w gronie osób kulturalnych będzie dużym nietaktem
  Pozdrawiam :-)
 • @silvestro 07:41:18
  demokracja ma potężną siłę
  ostatnio dała władzę Putinowi....
 • @contessa 10:57:39
  Jest strasznie i trochę śmiesznie równocześnie, ale czy komunikat A&M nie jest adekwatną , racjonalną i nawet zimną oceną rzeczywistości?
  Pozdrawiam
 • Czyli - innymi słowy:
  Wszyscy won !
  Popieram.
 • @grazss 20:29:26
  Tak, bo to nie jest tylko zły rząd tylko coś jeszcze gorszego niestety.
 • @CzarnaLimuzyna 21:03:31
  Jest nisza do zajęcia: załóżmy agencję ratingową oceniającą wiarygodność i apolityczność agencji ratingowych.
  Wtedy Pafnucy ryms, Makary łups, a Bonifacy rums (lub odwrotnie) - i łupy nasze.

  Przy okazji - może konkursik na nazwę jednostki niewiarygodności agencji, polityków i rządów?
  Jestem wyjałowiony z pomysłów... ile hekto-barosów (hBa) przyznamy rządowi PO?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930