Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
65 postów 1493 komentarze

TW Bolek "honorowy buforowy" III RP

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Każdy system mający ambicję bycia trwałym i nienaruszalnym tworzy wokół siebie strefy buforowe- obszary chroniące jego newralgiczne centra.

 

Każdy system mający ambicję bycia trwałym i nienaruszalnym tworzy wokół siebie strefy buforowe- obszary chroniące jego newralgiczne centra. Bufor, jako strefa ochronna ma zadanie skupiać na sobie i rozpraszać impet ataku tych, którzy pragną obalić system.

Fakt współpracy Lecha Wałęsy z „komunistycznym gestapo” jest oczywiście istotny i jako rzecz sama w sobie moralnie obrzydliwa i godna potępienia, lecz skupiając zainteresowanie aktywnej opinii publicznej skutecznie odciąga uwagę od samego sedna sprawy- od największego, spektakularnego sukcesu komunistów, jakim było wykreowanie mitu założycielskiego III RP – tzw. obalenia komunizmu i okrągłego stołu.

Decyzja tzw. obalenia komunizmu w Europie Wschodniej w tym w Polsce zapadła w Moskwie w roku 1985 a została przesądzona podpisaniem przez Rosjan swoistej kapitulacji układu rozbrojeniowego pomiędzy USA a ZSRR a więc na ok. 4 lata przed tzw. okrągłym stołem.

 

Okrągły stół teatr dla naiwnych był odegraniem scenariusza zaakceptowanego przez KGB na długo przed łaskawym podzieleniem się komunistów władzą z inną lewacką opcją reprezentowaną przez ludzi pokroju  Michnika, Kuronia, Geremka, Mazowieckiego oraz naturszczykami grającymi rolę pożytecznych idiotów.

Ruch Solidarność był jedną z najwspanialszych rzeczy, na jaką zdobyła się Polska w XX wieku. System komunistyczny upadł ekonomicznie przegrywając morderczy wyścig zbrojeń z USA a przede wszystkim zbankrutował moralnie mając przeciw sobie Jana Pawła II oraz ówczesnego prezydenta USA Ronalda Reagana jednego z nielicznych prawdziwych przyjaciół, jakich miała Polska wśród XX wiecznej światowej elity politycznej.

Nie będę komentować wynurzeń SB-eckich kapusiów głoszących śmieszną tezę o „paleniu bez zaciągania się” oraz ustosunkowywał się do teorii mniejszego zła, jakim miała być rzekomo konieczność rozmowy przy okrągłym stole z rosyjskimi agentami i mordercami.

Mniejsze zło zawsze wydaje owoce i jak widać na załączonym polskim obrazku 1989- 2010- 2012 nie są to małe owoce.

Ważniejszym jest również nie to, kto był tzw.TW- tajnym współpracownikiem, lecz to, kto po stanie wojennym został i jest aż do dziś JW – jawnym współpracownikiem komunistycznej mafii. Aby to widzieć nie trzeba wcale wertować niepełnych akt IPNu. Wystarczy być uczciwym i posiadać zdolność logicznego myślenia.

Być może ma rację profesor Ewa Thompson głosząc tezę o zaniku sarmackiego genu walki wśród Polaków i dlatego to nie tylko przysłowiowa głupota lemingów, lecz zwykłe tchórzostwo każe nam akceptować po dziś dzień komunistyczne kłamstwo, jako składnik historycznej mitologii III RP oraz nie rozróżniać wynikającej z naturalnego prawa prawdziwej Wolności od coraz bardziej rachitycznej i wynaturzonej demokracji.

___________________________

fot. AFP Philippe Wojazer zródło Onet.pl

KOMENTARZE

 • @CzarnaLimuzyna
  "Ważniejszym jest również nie to, kto był tzw.TW- tajnym współpracownikiem, lecz to, kto po stanie wojennym został JW – jawnym współpracownikiem komunistycznej mafii."

  A jeszcze ważniejsze jest, kto jawnie współpracował z komunistyczną mafią po roku 1989 - a nie tylko Michnik, Geremek, Mazowiecki, Wałęsa ... poczytali sobie to za punkt honoru.
 • Bardzo ciekawe
  spostrzeżenia. Czemu się tu jednak dziwić. Tak jest i tyle. Taki mamy naród po zastosowaniu filtru zwanego IIWŚ. Wtedy wyginęli najgłupsi żydzi i najmądrzejsi Polacy. Tych genów nam brakuje i brakować będzie zważywszy na ciągłe upuszczanie krwi zwane kolejną falą emigracji.
 • Sz. Warszawiaku!
  1/ Zapoznaj się z treścią mego bloga: Refleksje drhumora: Można gówno nazwać miodem i tak będzie jechać smrodem ! (zresztą możesz odszukać sejmową i senacką listę wrogów narodu - to nie będziesz zawężał do paru osób!
  2/ Nie dobieraj do tych treści, śmiejącehgo się z 10 000 000 (-kapusie)
  Bolka!
 • I w efekcie zrobił z siebie zakompleksioną szuję i prymitywnego głupka mówiącego...
  ~~~

  Lech Wałęsa dodał:

  To jest plama na moim honorze. Nie mogą przeżyć, że to ja, ja, dziesięć milionów ja poprowadziłem ten bój i doprowadziłem do zwycięstwa. Oczywiście ludzie mnie wspierali. Ale kilku ludzi ryje, zaczynając od Gwiazdów, potem Kaczyńscy, od pierwszego dnia zwycięstwa, ryli, ryją i będą ryć. I co pani zrobi? Zakompleksieni łajdacy, którzy nie potrafili stanąć na czele walki, dzisiaj bohaterów chcą grać, a mnie próbują bohaterstwo zabrać.
  * * *

  A miał bałwan szansę, by się przyznać i wyjść z tego z twarzą...

  ———
  Za: http://www.wsieci.rp.pl/opinie/rekiny-i-plotki/Lech-Walesa-Zakompleksieni-lajdacy-ryja-pode-mna-chca-mi-bohaterstwo-odebrac-
 • @autor
  W temacie Bolka bardzo "dobrze" wypadł ostatnim programie Pospieszalskiego, Henio Wujec !
  Henio gadał , gadał , gadał nie mają nic do powiedzenia :)
  Henio robił co mógł aby... nie bronić Bolka :)
  Henio bełkotał coś o "wielkości" Bolka , coś że się liczy , coś że nie ważne , takie typowe pieprzenie aparatczyka z minionej, epoki któremu NAKAZANO iść i gęgać z "ramienia" :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930