Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
65 postów 1493 komentarze

Czym jest Prawica ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Prawda dopóki nie wyzwoli Człowieka drażni go niczym przysłowiowa płachta na byka. Tłum reaguje na nią agresją lub obojętnym znudzeniem".

 

Wielu ludzi pyta, czym jest Prawica. Prawica bardzo często jest zmuszona używać nazwy „prawica”, aby określić i ochronić przed lewicą to, co jest naturalne i normalne. Aby nie dopuścić do zmieszania pięknego z plugawym.

Na co dzień nie używa etykiet. Najważniejszy podział to Dobro i zło. Prawda i kłamstwo.

Obejrzyjcie film :-)

 Film " Polska Najpiękniejsza Kobieta Europy"  prezentowany na Kongresie Kobiet Prawicy 9 lipca 2011 r.

 

Zarówno na prawicy jak i na lewicy istnieją naturalne tendencje dążenia do prawdy oraz słabość polegająca na uleganiu manipulacjom lub wygodnym kłamstwom.

Prawica, która zapomina o wartościach fiksując się tylko na ekonomicznych dogmatach zbliża się paradoksalnie do lewicy. Lewica, która autentycznie troszczy się o człowieka dąży do prawicy.

Pewną wątpliwość budzi podział tylko ze względu na poglądy ekonomiczne.

Otóż lwia cześć konserwatywnych liberałów (prawicowców) uważa za prawicę tych, którzy są za podziałem dochodu narodowego poprzez rynek a za lewicę tych, którzy twierdzą, że podział dochodu narodowego powinien następować pod przymusem i poprzez budżet państwa.

Tak sądzi m.in. Stanisław Michalkiewicz, który w dalszej części swojego wywodu odżegnuje się od niepotrzebnego jego zdaniem stosowania kryterium nieekonomicznego, czyli od stosunku, jaki ma dana partia polityczna do” Boga i historii”

I tu znów dochodzimy do sedna sprawy. Komuż chce się poznać jak jest naprawdę? Ilu z nas po prostu boi się wysiłku i konsekwencji płynących z  p o z n a w a n i a  Prawdy?

Osobiście skłaniam się do poglądu, że każda ideologia lewicowa nie tylko z definicji, lecz zastosowana również w praktyce nie tylko ogranicza Wolność we wszystkich pozytywnych jej aspektach, lecz także jest czymś, co powoduje niespotykaną w dziejach naszej cywilizacji destrukcję spowodowaną przez wywołaną kulturowym marksizmem anomię.

Ideologie prawicowe natomiast próbując naprawić świat tylko za pomocą prawidłowego – jedynie słusznego systemu ekonomicznego skazane są na klęskę.

 

KOMENTARZE

 • Prawica jest kontrolowaną opozycją
  .
  Inne opcje spełniają przeważnie rolę tych od rządzenia, w ten sposób mamy
  komplet postaci dramatu zatytułowanego "Demokracja".

  Żeby zrozumieć, należy znaleźć scenarzystę i reżysera.
 • @Multimir
  Dramat "demokracja" jest rzeczywiście grany z rozpisaniem na role.
  pomimo, że jest odgrywany przy w połowie pustych trybunach nie schodzi z afisza.Widzowie są głupcami.
 • ---- roztrojenie jazni ---
  -------- lewica --czyli Rosja
  --------prawica czyli Watykan
  --------opozycja czyli żydzi -------------------------------------------------------- --gdzie Ty Polsko ?? gdzie twoje MIEJSCE ???? --KTO ?? o Tobie myśli ??
  ----Polacy !!! wróćcie do korzeni !!! PRZECZYTAJCIE !!! STARĄ BAŚŃ
 • @ninanonimowa
  te korzenie to słowiańskie mity ? ;-)
 • @Admin
  Dziękuję za zdjęcie. Można je wkleić na stałe zamiast mojego kadru z filmu?
 • CzarnaLimuzyna
  Podsumuje tak.

  Czy czciciele złotego cielca są jeszcze prawicą? Czy osobom, takim jak Michalkiewicz odrzucającym te kryteria które nie są ekonomiczne, można zaufać?

  Dla mnie. Nie, nie.

  Jeżeli o wszystkim decyduje pieniądz, to... czy są wartości wyższe? Kto mi zagwarantuje, że takie osoby mnie nie sprzedadzą, temu co da więcej?

  Tylko to czego nie można kupić jest gwarantem zaufania.

  Pozdrawiam

  Ps.
  Dobrze, że są oceny. Widać po nich, że nie jest analizowana treść. Jest twardy dogmat jako ocena:)
 • Czarny Borys
  Niestety tak myślący jak my, są zakrzykiwani.

  Stajemy się outsiderami dal wszystkich. Może czas byśmy się policzyli?
 • @Czarny Borys
  Pełna zgoda. Kto nie potrafi inaczej niech poznaje po owocach.
 • @mnich zarazy
  Domyślasz się, że mnie trochę zainspirowałeś swoimi Prawicowymi mitami" :-)
 • @CzarnaLimuzyna
  Lewica, prawica. Według mnie to dopasowywanie nieistniejącej rzeczywistości do nieustalonych definicji. Raczej bełkot, którego powinniśmy unikać.
 • CzarnaLimuzyna
  :)

  Zauważyłeś, że prawicowcy ciągle szukają u innych przyczyny swojej porażki?
 • nikander
  Świat się zmienił. Już nie jest taki, jakim był gdy powstawały definicje prawica/lewica.

  Jednak zbyt dużo osób tego nie dostrzega.
 • @mnich zarazy
  Dlatego uważam, że ci co to już zrozumieli powinni się łączyć.
 • @nikander
  Wiele pojęć używanych w publicznym dyskursie a raczej w propagandowej narracji służy do etykietowania i do stygmatyzacji adwersarza.
 • @mnich zarazy
  Zauważyłem. A powinni przecież nieustannie się rozwijać i przekraczać granice Poznania ;-)
 • @CzarnaLimuzyna, @mnich zarazy
  A gdzie Michalkiewicz odżegnuje się od "Boga i historii" ?

  On tylko mówi że kryterium ekonomiczne jest wystarczające. Jak ktoś jest za wolnym rynkiem, to niezależnie czy wierzy w Boga, czy nie, jest prawicowcem - choćby i ułomnym.

  A tu tłumaczy czym jest liberalizm i konserwatyzm:
  http://youtu.be/d3GAjWmbHyQ
 • @pmad
  Nie napisałem, że odżegnuje się od "Boga i Historii "tylko nie bierze pod uwagę tego kryterium wedle którego ocenia się prawicowość lub lewicowość
  czyli "stosunku do Boga i historii" .
  Zaraz postaram się znaleźć film.
 • @pmad
  wypowiedź na początku filmu:
  http://youtu.be/BCqItQCv2XQ
 • @CzarnaLimuzyna
  Dzięki za filmik. Dalej uważam, że kryterium ekonomiczne jest wystarczające, bo jest ono wyrazem bardziej fundamentalnych przekonań, czyli podejścia do własności, wolności i sprawiedliwości.
 • --- z kim budować
  --- tu na NE -pisze ADRIAN --wdg.mnie WIELKI !!! ANALITYCZNY !!! polski młody umysł --nie wolno go zmarnować !!!!!!!!!!!!!!
 • CzarnaLimuzyna
  Ten relacja to strzał w dychę:)

  Najbardziej mi się podobało jego stwierdzenie, że co innego jest modelowe przedstawienie a co innego to w co on wierzy:) No! Byli i są tacy (jakoś szczególnie dużo na wschód od nas) co takie podejście promowali.

  Ciekawe też, że jego stwierdzenie o "nie siedzeniu" w umysłach i nie znaniu prawdziwych intencji, nie przeszkadza mu w nazywaniu świniami i bandytami.

  Fajna też jest jego obrona PO:)))
 • @Czarny Borys
  Ok. Rozumiem. Chociaż nie jestem pewny czy Palikot jest wolnorynkowcem. Wydaje mi się że to raczej kiełbasa wyborcza, za którą nie idzie żadna ideologia. Co jest chyba sedno problemu. Bo jak zakwalifikować te bezideowe twory z polskiej sceny politycznej?
 • @Czarny Borys
  Dobra. Przeczytałem (o zgrozo) program Palikota. I przy zastosowaniu kryterium ekonomicznego wychodzi, że lewicowiec pełną gębą, np.:

  -Dostęp za darmo do Internetu
  -Dostęp o środków antykoncepcyjnych za darmo
  -Takie same pensje kobiet i mężczyzn
  -Finansowanie z budżetu in vitro.

  To gdzie on niby za wolnym rynkiem?
 • Prawica - lewica - hybrydy
  Prawica to ci co trzymają się X przykazań, jak i ci co pierwsze 3 przykazania pomijają. Lewica ma w nosie jednych i drugich. Oprócz tego są hybrydy - najczęściej występujące. Mądra prawica stara się marginalizować lewicę, a z hybrydami rozmawia. Kryterium rozmowy jest PRAWDA - niesprzeczność z faktami - rzeczywistością. Fakty mogą być różnie ujmowane - lecz by dialog był możliwy musi być wspólne przekonanie, że fakty zaistniały lub wspólne przekonanie, że nie miały miejsca.
 • @Czarny Borys
  "co innego mieć darmowy dostęp, a co innego darmowo z niego korzystać" - nie rozumiem różnicy.

  Co do punktów 1-2,4: Jak politycy mówią że coś będzie za darmo - to znaczy że zapłacą to z podatków. A jak płacą z podatków to ich nie obchodzi ile coś kosztuje, a tylko to, ile z tego będą mieć dla siebie - więc zawsze wychodzi drogo i byle jak. I nie ma to nic wspólnego z wolnym rynkiem.

  A co do płac - niech się państwo odp*szy od regulowania ludziom zarobków.
 • @pmad
  A co do płac - niech się państwo odp*szy od regulowania ludziom zarobków.

  A niby dlaczego państwo ma nie regulowac zarobków? A prawo może regulować? I jakie niby prawo? I dla kogo? A państwo może dopuszczać na rynek towary szkodliwe dla zdrowia? Czy tez ma sie odp...yć?
  Co na to "wolny" rynek?
 • @radosław
  "A niby dlaczego państwo ma nie regulowac zarobków?"

  Po pierwsze - cena pracy podlega dokładnie tym samym prawom rynku, co cena chleba. Czy cenę chleba też ma ktoś regulować?

  Po drugie - z jakiej racji państwo ma się wtrącać pomiędzy strony dobrowolnej umowy o pracę?

  "A prawo może regulować? I jakie niby prawo? I dla kogo?"

  No właśnie - dla kogo? Otóż - dla wszystkich przebywających na terytorium państwa. Takie samo prawo. Żadnych sprawiedliwości warunkowych, czy "społecznych".

  A jakie? - no to już jest dłuższy temat. Ale krótko - minimalne, ale surowe (głównie kodeks karny).

  "A państwo może dopuszczać na rynek towary szkodliwe dla zdrowia?"

  Oczywiście że może. Powiem więcej - nie powinno móc zakazywać. Póki coś szkodzi tylko mojemu zdrowiu, a ja i tak chcę to robić - to żaden minister nie będzie mi tego zabraniał. Moje zdrowie - moja decyzja. Poza tym próba ochrony ludzi przed nimi samymi prowadzi do ciężkiej paranoi - podobno rada miasta Nowy Jork chciała zakazać używania soli w restauracjach - przecież wiadomo że sól szkodzi.
 • prawica? lewica?
  Podziałspołeczeństw na prawicę i lewicę jest anachronizmem na który przez dwa tysiące lat dawali się nabierać nasi dziadkowie. Tymczasem prawdziwy podział filozoficzno-polityczny zawsze był i będzie pomiędzy tylko dwoma frakcjami: SYJONIŚCI i ANTY-SYJONIŚCI. Syjoniści występowali pod wieloma złudnymi szyldami, m.in.: Oświecenie, Demokracja, Socjalizm, Komunizm, Liberalizm, i ostatnio Neo-konserwatyzm. Wszystkie organizacje pro-syjonistyczne (łącznie ze współczesnym Kongresem USA) kontrolowane były i są przez Żydow. Reszta dzialaczy to ich „użyteczni idioci”, którzy (świadomie lub nie) dążą do jednego celu: zniewolenie ludzi wierzących w Boga za pomocą swojego (talmudycznego) prawa, podatków, i masakry oponentów.
  Druga frakcja to ci, którzy nie dają się zniewolić, czyli Anty-Syjoniści. Walka trawa i nowe złudne szyldy oraz odwracające uwagę argumenty będą wymyślane.
  PS: Każdy dzisiejszy kandydat na Prezydenta USA to syjonistyczny pudel Izraela.
 • @Zdzich
  No... moim zdaniem to jest zbytnie uogólnienie problemu.

  Jak napisał Mariovan podział jest na wolnościowców i totalniaków:
  http://4wladza.nowyekran.pl/post/37163,nowy-podzial-polityczny

  A że totalniacy dzielą się na wewnętrznych, zewnętrznych i pożytecznych idiotów i że ci wewnętrzni to w większości syjoniści - kogo to obchodzi. Wszyscy oni chcą nas zniewolić. Trzeba się bronić przed wszystkimi.
 • @pmad
  Zgadzam sie. Tam gdzie Syjoniści, tam rodzi się system totalitarny. Pierwszym symptomem jest formowanie Urzędu Bezpieczeństwa (którego w USA nie było jeszcze do roku 2002).
  Zatem "totalniacy" i "syjoniści" to tylko synonimy.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930