Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
65 postów 1493 komentarze

Moskiewski certyfikat „Okrągłego stołu”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Mam nadzieję ,że się już nie rozejdziemy nigdy" / Lech Wałęsa do W.Jaruzelskiego 1989 r./

Okrągły stół w świetle znanych dziś faktów jawi się, jako wydarzenie z kategorii mity i kity dla „ynteligentnych inaczej” Bez wątpienia był czymś, z czym miliony Polaków wiązały swoje nadzieje. Nadzieję na Wolną, Sprawiedliwą i Normalną Polskę. Stało się inaczej. Powstała III RP. Ten bez wątpienia jakościowy postęp w stosunku do PRLu - komunistycznego państwa okazuje się teraz po latach szybko znikającą fotomorganą.

Zamiast Wolności - demokracja. Zamiast wolnego rynku koncesje na kapitalizm rozdane komunistycznym aparatczykom oraz ludziom ze służb. Zamiast Sprawiedliwości glejt bezkarności, który otrzymali komunistyczni zdrajcy i mordercy. Zamiast Normalności – prawo bazujące na starych komunistycznych przepisach oraz takim samym- unijnym ustawodawstwie.

Jak było?

Zanim na deski polskiej sceny politycznej weszło słynne przedstawienie „Okrągły stół” Najpoważniejsi  pretendenci do „obalenia komunizmu” uczyli się z mozołem w  pięknych „okolicznościach przyrody” …swoich ról

 

 

 

Zgodnie z obowiązującą do dziś mitologią sztuka nie miała rosyjskiego suflera co pozostaje w oczywistej sprzeczności z przedstawionymi poniżej materiałami filmowymi. Rosyjskie KGB wydało nie tylko certyfikat lecz także monitorowało całą operację korzystając ze swojej agentury.

 

Stoliczku nakryj się !

Zachęcam wszystkich do obejrzeniaCAŁOŚĆI.

 

KOMENTARZE

 • "jesteśmy w stanie z diabłem sojusz zawrzeć, nie tylko z ks. Orszulikiem
  by POLSKĘ WYPROWADZIĆ Z BIEDY"

  I dlatego, jak ktoś mi mówi, że Polska jest najważniejsza, ważniejsza niż Bóg, to wiem że to agent, albo żyd. Bezapelacyjnie.

  Tu na Ekranie takich jest ponad połowa. Spirito Libero w Radzie, np. Bardzo mu nie ufa mój nos.

  Jak długo jeszcze będziemy ich uwiarygadniać?
  Dlatego się waham, co do Ekranu i Rady. Mam olbrzymi dylemat.

  Po pierwsze inicjatywa służy mamonie na pierwszym miejscu, po drugie Polsce bez Boga ( oczywiście elementy religijne takie jak ja są pożądane)
 • @circ
  JA TO WIDZĘ TAK:
  Bóg Honor Ojczyzna
  Prawda Cześć Rodzina

  Pieniądze można zarabiać przy okazji
  Rozumiem motyw finansowy
  ważne żeby nie stracić z oczu i nie wstydzić się
  naszych ideałów.

  a propos filmów- to jest prawda o jednym z podstawowych fundamentów
  tzw. III RP.
 • @CzarnaLimuzyna
  Nigdy nie miałem wątpliwości, że cały ten "okrągły stół" i obalanie komunizmu to była jedna wielka ściema.
 • @circ
  nie pamiętam teraz nazwisk ale wiem ,że były przypadki księży w okresie porozbiorowym, którzy prowadzili działalność "gospodarczą" i wspierali finansowo Powstańców lub edukację narodową.
 • @Hrabia Ups-Gafa
  Szczególnie rola Wałęsy - człowieka który obalił komunizm a potem ...mu uległ ponownie ;-) teoretycznie wciąż ma szansę w drugiej serii - obalić... ale przedtem powinien spojrzeć w lustro.
 • @CzarnaLimuzyna
  Jedną szansę już zmarnował. Drugiej szansy nikt mu już chyba nie da.
  Wszystkich aktorów "Nocnej zmiany" wsadziłbym do samolotu i wysłałbym do Bolekwood ;) Bez możliwości powrotu.
 • autor
  jak sobie przypomnę 1980 rok, nadzieje 1989 roku i czas poświęcony to krew mnie zalewa, że byłem tak ciężkim frajerem. Mam nadzieję, że sprawiedliwość jak nie tego świata to inna i historia oceni sprawiedliwie tych zdrajców Narodu. Skrzywdzili zwykłych ludzi !
 • @CzarnaLimuzyna
  //którzy prowadzili działalność "gospodarczą" i wspierali finansowo Powstańców lub edukację narodową.//

  to troszkę inna sytuacja.
 • @Bogdan2
  Wojciech Ziembiński przypomniał kiedyś kodeks żołnierza II RP
  mniej więcej:
  "nie będziesz negocjował z wyżej ustanowionymi przez najezdnika"
  Jako żołnierz II RP Wojciech Ziembiński nie miał wątpliwości kim jest Kiszczak i określał go jako agenta Łubianki.
 • A parę lat wcześniej podlegali procesowi uwiarygodniania zdobywając status pokrzywdzonego
  "W czasie wolnym internowani prowadzili wykłady(...)
  Słuchaczami wykładów byli internowani oraz żołnierze i milicjanci będący po służbie.?

  "Ponieważ planowano przejście na gospodarkę rynkową, transformację pierwszej komuny w III RP, potrzebne były kadry konstruktywnych opozycjonistów, którym można byłoby przekazać władzę?

  W tym celu w Jaworzu podlegali procesowi uwiarygodniania zdobywając status pokrzywdzonego m.in.:

  Wł.Bartoszewski, A.Małachowski, T. Mazowiecki, B.Geremek, St.Niesiołowski, A. Czuma, B.Komorowski, A. Celiński, A. Drawicz, R.Bugaj, A.Szczypiorski, W.Woroszylski, A.Kijowski, H.Mikołajska, G. Kuroń, J.Jedlicki, J.Holzer, St. Amsterdamski, J. Kusnierek, M.Rayzacher, R.Zimand.'"

  Patrząc z perspektywy 30 lat kogo internowano w Jaworze można dojść do wniosku, że scenariusz obecnej gangreny Polski, już wtedy był planowany."
  http://tinyurl.com/3cybgjc

  Nic dodać, nic ująć ...
 • @1normalnyczlowiek
  Aleś Waść zgraję obrzydliwców przywołał.
  ubeccy kapusie, komuchy z PZPR oraz aktualni neokomuniści
  lecz chyba nie wszyscy bo np. R.Zimand wydaje się być uczciwym człowiekiem- uczciwym polskim Żydem..
  a co robi tam kapitan Knothe z serialu Czarne Chmury? ;-)
 • Suwerenność Polski?
  1. Czy bez zgody Moskwy cokolwiek można było zrobić w Polsce przed 1989 rokiem?
  2. Pytaniem ciekawym jest również problem czy po 1939 roku Polska była kiedykolwiek suwerenna?
  3. A jeżeli Polska była suwerenna, to kiedy i w jakim konkretnie okresie i jak długo ta suwerenność trwała?
  Po 1939 roku Polska straciła suwerenność na rzecz obu okupantów, po 1944 roku na rzecz jednego z nich- ta sytuacja jest oczywista i chyba nie wymaga żadnego udawadniania. Natomiast współcześnie gdy już mamy tą wymarzoną Polskę wolną i demokratyczną znacznie trudniej odpowiedzieć sobie na pytanie 2.
  AdNovum
 • @AdNovum
  Aktualne "państwo polskie" jest państwem demokracji realnej a to oznacza dosć duży deficyt wolności ,w wielu obszarach.
  Suwerenności zewnętrznej zrzekliśmy się na rzecz tworu pod którego kuratelą trwa restytucja lewicowego totalitaryzmu oraz na rzecz naszych nowych "przyjaciół".
  Pozostaje kwestia wolności wewnętrznej która jest systematycznie ograniczana - aby żyło się lepiej- oligarchii(od 1944) oraz ich poplecznikom i nuworyszom.
 • @CzarnaLimuzyna
  Cytat: "Aktualnie 'państwo polskie' jest państwem demokracji realnej a to oznacza dość duży deficyt wolności, w wielu obszarach."
  Nie mogę się zgodzić z tezą zawartą w cytacie, że mamy tu "demokrację realną"- gdyż w Polsce jest tylko namiastka, czy też lepiej fasada demokracji realnej- pod postacią tzw. demokracji ułomnej. A konsekwencją tego stanu rzeczy, że w Polsce jest tylko ułomna demokracja są:
  1.bezprawie,
  2.oligarchizacja gospodarki,
  3.przewaga kapitału zagranicznego,
  4.brak suwerenności zewnętrznej kraju,
  5.brak suwerenności wewnętrznej obywateli,
  6.dewastacja infrastruktury kraju,
  7.grabież i dewastacja majątku narodowego,
  8.spadek populacji itd.
  Jak widać wolność wewnętrzna faktycznie ogranicza się do udziału w wolnych wyborach, co oczywiście nie jest żadnym powodem do dumy, gdyż wolne wybory również są dajmy na to w Egipcie, Tunezji, Algierii czy też Kenii a wszyscy wiemy kto zostaje w wyniku tych "wolnych wyborów" wybierany.
  Pozdrawiam - Życzę Spokojnych i Zdrowych Świąt Wielkanocnych.
  AdNovum
 • @AdNovum
  Zjawiska wymienione w 8 punktach występują realnie w naszym państwie w stopniu stwarzającym poważne zagrożenia dla bytu narodu i państwa.

  Twierdzę, że paradoksalnie jednym z kilku przyczyn ,które doprowadziły do aktualnego stanu rzeczy jest właśnie demokracja ,którą można porównać z wolnym rynkiem dla idei - wartości.

  Ja mówię o demokracji REALNEJ a nie o jej micie i o mrzonkach z nią związanych.
  To nie demokracja ani lewackie regulacje powinny definiować i wyznaczać zakres Wolności.

  Dziękuję za komentarz
  Również Pozdrawiam i życzę Spokojnych , Zdrowych Świąt Wielkanocnych.
 • @CzarnaLimuzyna
  A co ma piernik do wiatraka? Czyli wolny rynek idei- wartości do spadku populacji.
  Populacja w Polsce spada głównie z przyczyn ekonomicznych, BRAKU IDEI oraz niepewnej, niestabilnej i nieprzewidywalnej przyszłości. I na tym polega różnica polskiej ułomnej demokracji z realnymi demokracjami, gdzie spadek populacji wiąże się z egoizmem, konsumpcjonizmem i wygodnictwem oraz zaburzeniem tradycyjnych więzi społecznych na poziomie rodziny.
  Jeśli zaś chodzi o zakres wolności- to on wynika z nieograniczonych możliwości samorealizacji się człowieka w społeczeństwie. Gdy państwo (biurokracja) zaczyna regulować, wtrącać się w życie jednostek i koncesjonować np. działalność gospodarcza tym samym ogranicza pole wolności. Dodatkowym aspektem zdrowej demokracji jest praworządność i poczucie bezpieczeństwa obywateli, gdyż państwo w rozumieniu demokratycznym ma służyć i bronić obywatela. Więc jeśli państwo występuje przeciw własnym obywatelom i jednocześnie nie chroni ich przed np. przestępczością nie będzie ono państwem demokratycznym.
  Polska nigdy- poczynając od czasu utraty suwerenności w 1939 roku- nie była nawet przez moment państwem demokratycznym. Powiem więcej model demokracji obowiązujący obecnie w Europie Zachodniej jest nieosiągalnym celem dla naszego kraju. Dlaczego? Bo demokracja to nie jest abstrakcyjne pojęcie wymyślone przez filozofów, lecz jest ona swoistym modelem życia wynikającym z odpowiednio ukształtowanej świadomości obywatelskiej.
  Czy Polska z korupcją, bezprawiem, mafią polityczno-urzędniczo-przestępczą, nagminnym łamaniem podstawowych praw człowieka, systematycznym ograniczaniem swobód obywatelskich oraz autorytaryzmem władzy i prywatą urzędników państwowych zbliża się do systemu demokratycznego czy też oddala. Idea demokracji jest tylko ideą ale na tyle wartościową ideą, że warto do niej dążyć głównie z powodu praworządności, wolności i bezpieczeństwa oraz równości jaką ona oferuje. Na koniec zapytam- Czy ostatnie wydarzenia dotyczące aresztowania blogera, zakazu protestowania pod Pałacem Namiestnikowskim, pobicia przez SM usuwanie Krzyży itd. jest przejawem demokracji w Polsce czy też jej braku? Czy sprawa Olewnika, Romana Kluski, M.Papały, korupcja sędziów, prokuratorów, policjantów, urzędników i ich wzt. bezkarność są przejawem demokracji?
  Gdzie w systemie demokratycznym obywatel obawia się swego państwa?
  Chyba tylko na Białorusi i w Rosji- więc Polska ewidentnie zmierza w tym kierunku, a jest to kierunek niewłaściwy i nie o taką Polskę chodziło ludziom, którzy uwierzyli oszustwu okrągłego stołu.
  Demokracja jest ale nie u nas!
  AdNovum
 • @1normalnyczlowiek
  Dlatego myślę, że były internowania i "internowania". Dla tych, drugich to były wczasy i szkolenia przygotowawcze na przejęcie władzy, ale ciągle w ramach "sami swoi". Z perspektywy patrząc także "więzienia" "opozycjonistów" to był wypoczynek i przygotowywanie "życiorysów", to takie "polskie śpiochy".
 • @AdNovum
  "co ma piernik do wiatraka ?"

  tym wypieczonym piernikiem jest sytuacja z opisem której obydwaj zgadzamy się .
  Z tego wiatraka /jeden z wielu /- jest mąką z której powstają owe wypieki. Tym wiatrakiem jest rodzaj demokracji.

  Demokracja jest "władzą ludu", który "rządzi" za pomocą swoich wybranych przedstawicieli.

  Czy wybory demokratyczne są wyborem MĄDRYM ,dokonanym przez mądrych ludzi , którzy wybrali swoich mądrych przedstawicieli -NAJLEPSZYCH ?

  Gdyby tak było owi wybrani, sprawowaliby rządy bynajmniej nie do końca swojej parlamentarnej kadencji lecz o wiele dłużej.

  Po 4 latach, często okazuje się,że pojawili się jeszcze lepsi- mądrzejsi i uczciwsi i to oni są wybierani zamiast poprzednich.

  Po kolejnych 4 latach "mądry tłum" zmienia zdanie i obdarza zaszczytem przywileju i obowiązku władzy INNYCH.

  Po 4 latach sytuacja powtarza się, sprawujący kadencję okazują się ludŹmi skorumpowanymi, nieudolnymi. I znów trzeba wybrać INNYCH. Dodatkowym paradoksem jest fakt ,że owi INNI są niejednokrotnie tymi samymi politykami z poprzednich kadencji.

  I gdzie tu jest mądrość wybierających i gdzie mądrość i uczciwość wybieranych?

  Czy wybierający lud pomylił się?

  Rodzaj demokracji występujący w Polsce jest specyficznym gwarantem parytetu nieuczciwości i niekompetencji przybierających partyjną - pijarowską maskę.Trwa to już 21 lat. ( ! )

  lepszymi rodzajami demokracji są:
  - demokracja jednomandatowa
  - merytokracja

  jeżeli wspomniana przez Szanownego Pana ułomność demokracji oznacza jej rodzaj to się zgodzimy
  lecz powiedzenie ,ze w Polsce jest źle bo nie ma demokracji ma MNIEJSZY sens od tego :
  w Polsce jest źle bo nie ma Monarchii.

  zapaść demograficzna ma rzeczywiście wiele przyczyn -jedną z nich jest tzw. kryzys wartości charakterystyczny dla wszystkich tzw. "demokracji liberalnych" notabene ograniczających Wolność we wszystkich jej naturalnych przejawach -np. społecznym i gospodarczym.
 • @CzarnaLimuzyna
  Zgadzam się z tymi tezami- ale.....
  CO W ZAMIAN?????????????????????
  Według mnie bez sprawnego intelektualnie i dobrze poinformowanego oraz moralnie czystego społeczeństwa NIE MOŻE BYĆ DEMOKRACJI, a więc w interesie demokracji jest to aby INFORMACJA NIE BYŁA ZDEFORMOWANA I PRZEKAZYWAŁA OBIEKTYWNĄ PRAWDĘ ORAZ DBAŁA O ZACHOWANIE FUNDAMENTALNYCH NORM MORALNYCH.
  Tak więc kluczem do demokracji jest wolna od wszelkich nacisków, konkurująca ze sobą szeroko dostępna informacja.
  Więc państwa (systemy), które usiłują manipulować informacją czy też ją odpowiednio dozują , czy też przetwarzają w ściśle określony sposób, są państwami TOTALITARNYM nawet jeśli posiłkuje się narzędziami elementarnej demokracji - STĄD SIĘ WZIĘŁO POJĘCIE CZWARTEJ WŁADZY w odniesieniu do mediów.
  Idąc wstecz- co jest tzw. TRZECIĄ WŁADZĄ w systemie demokracji realnej?
  Ano jest nią PRAWO albo inaczej mówiąc SYSTEM PRAWNY i to on jest tak naprawdę fundamentem demokracji, gdy nie wyróżniając nikogo w sposób uprzywilejowany czy też odwrotnie nie wyróżniając nikogo w sposób negatywny zabezpiecza WOLNOŚCI I RÓWNOŚĆ ORAZ PROMUJE WŁAŚCIWE POSTAWY MORALNE!!!!
  Reszta się nie liczy bo te dwa w/w elementy ( dwie nogi) zawsze będą kontrolować władzę 1 i 2 co uniemożliwi jej pobłądzenie czy też wymanipulowanie społeczeństwa demokratycznego w totalitaryzm.
  I tego właśnie brakuje w Polsce, czyli Polska "demokracja" jest beznogim kadłubem- INWALIDĄ- a w istocie swej jest zwykłym totalitaryzmem posługującym się fasadowymi elementami demokracji.
  Na potwierdzenie tego dodam, że bezprawie w Polsce jest oczywistością, natomiast walka o media odbywa się zawsze po przejęciu władzy przez daną opcję polityczną i już się do tego tak przyzwyczailiśmy, że nawet zaczęliśmy bezmyślnie to traktować jako coś normalnego, co tak naprawdę normalnym nie jest. Dobitnie to świadczy, że demokracja w Polsce to wyświechtany frazes i nie jest tym samym czym jest NORMALNA DEMOKRACJA.
  Pozdrawiam.
  AdNovum
 • @AdNovum
  oczywiście zgadzam się z tym ,ze demokracja byłaby lepszej jakości gdyby INFORMACJA była rzetelna.(fałsz_ystowskie media -tzw. IV władza)

  Nieporozumienie pomiędzy nami wynika z tego ,ze Pan jest skłonny przypisywać demokracji wyjątkowe znaczenie i upatrywać swoistego klucza do niej w rzetelnej informacji.
  to przecież demokracja gwarantuje pluralizm mediów a w konsekwencji ową nierzetelność.
  demokratyczne media wybierają fakty i podają ich interpretację - jak to się ma do prawdy wiemy.
  Rzetelna informacja natomiast nie jest wcale gwarantem dobrych wyborów politycznych ani dobrych wyborów moralnych.

  Demokracja tylko teoretycznie gwarantuje szeroki zakres wolności. W praktyce jest inaczej. Fasadowość demokracji to jej STAN NATURALNY
  kluczem nie jest brak lub nadmiar demokracji tylko USTRÓJ.

  w 1989 roku pewna część tzw. opozycji demokratycznej
  NIE WALCZYŁA O WOLNOŚĆ LECZ WŁAŚNIE O DEMOKRACJĘ ,która im umożliwiła dojście do władzy.
  Powstała III RP- państwo demokratyczne lecz nie wolne. Był to na pewno pozytywny skok jakościowy w stosunku do PRL lecz prędzej czy później musiało skończyć się to tak jak obecnie.

  Wspomniałem o ustroju -jednym z jego fundamentów powinien być następujący porządek- hierarchia wedle ważności:
  etyka- prawo -polityka- demokracja
  czyli demokracja najczęściej na poziomie lokalnym i zupełnie inny jej rodzaj centralnie.

  aktualnie jest:
  ideologia- polityka- prawo -demokracja a etyki brak.

  demokracja jest pojęciem sztucznie napompowanym balonikiem odwracającym uwagę od innych spraw.
  Zwracam uwagę ,że aktualne represje i ataki i na środowiska patriotyczne popiera duża cześć społeczeństwa afirmując to demokratycznym wyborem.
  Pozdrawiam.
 • @CzarnaLimuzyna
  Tak powinno być: MORALNOŚĆ>PRAWO>SPOŁECZEŃSTWO>DEMOKRACJA- wtedy jest zdrowy system demokratyczny.
  Obecnie w Polsce mamy zaś taki model:
  DEMORALIZACJA>BEZPRAWIE>ETATYZM>(brak społeczeństwa)>UŁOMNA DEMOKRACJA.
  Przy obecnym poziomie zdemoralizowania tzw. "elity władzy", jakiekolwiek myślenie o wprowadzeniu demokracji w Polsce jest mrzonką. System polityczny dodatkowo udowodnił, że nie chce się reformować i przekształcać w kierunku uzdrawiania wadliwie skonstruowanej demokracji (można więc przyjąć, że te wady były zaprogramowane celowo), a wręcz przeciwnie broniąc się w dalszym stopniu deformuje demokrację ograniczając jej prawa a przez to coraz bardziej upodabnia ją do reżymu totalitarnego.
  Jak więc widać ten system (mówię tu o polskim systemie ustrojowym) nie zmieni się sam i nawet wybór partii stricte demokratycznej nie będzie miało wpływu na poprawienie demokracji (udowodniły to rządy PiS) gdyż system będzie stawiał opór broniąc się przed wszelkimi zmianami które naruszą uprzywilejowaną pozycję beneficjentów tego systemu.
  Poprawienie więc ułomności systemu polskiego nie jest możliwy na drodze ewolucyjnych zmian, gdyż mechanizmy wprowadzania i zmian są skutecznie zablokowane.
  Pozdrawiam.
  AdNovum
 • @CzarnaLimuzyna Jakim państwem stała się Polska, zadecydowało stanowisko koncesjonowanej opozycji
  "Aktualne "państwo polskie" jest państwem demokracji realnej ..."

  Stąd, aktualnie mamy koncesjonowaną demokrację - zbliżająca się obecnie coraz bardziej, do jej poprzedniczki, czyli do demokracji socjalistycznej.

  PS. Co do tych "uwiarygadnianych w Jaworzu", to wciąż powtarzam, że każdy z nich (inne bolki również), miał swoją szansę, by po 1989 roku, w pierwszych latach transformacji, odciąć się zdecydowanie od przeszłości, by stać się przyzwoitym człowiekiem - niestety niewielu z nich z tej szansy skorzystało. Widać, zbyt kuszące były spodziewane profity.
  Dodam tylko, że przez to "zdecydowanie" rozumiem, oprócz zwykłych przeprosin, także wyjawienie prawdy o minionych czasach.
 • @AdNovum
  Inaczej nazywamy podobne rzeczy
  "demoralizacja" to m.in. zamierzony efekt wynikający z programowego działania tzw. kulturowego marksizmu (wspomniałem o tym w poprzedniej notce) dlatego użyłem słowa "ideologia"
  zgadzam się z :
  "Poprawienie więc ułomności systemu polskiego nie jest możliwy na drodze ewolucyjnych zmian, gdyż mechanizmy wprowadzania i zmian są skutecznie zablokowane. "

  Nie podzielam natomiast pańskiego mniemania ,iż to dzięki poprawionej demokracji jest szansa na zmianę.
  zmienić trzeba paradygmat: z politycznego na duchowy.
  Pozdrawiam.
 • @1normalnyczlowiek
  działania służ komunistycznych oraz aktualnych PO_komunistycznych mają różne cele oraz formy.
  Czasem jest to werbunek sensu stricto innym razem dopuszczenie do "soft "konfidencji i uczynienie z danego obiektu osobowego lojalnego oportunisty lub tzw. użytecznego idioty co nie jest trudne zważywszy na kadencyjność kilkudziesięciu tyś. atrakcyjnych stanowisk.
 • Czarna Limuzyno i Czcigodni Goście!
  Życzę Państwu Polski, o którą nie będziemy musieli się martwić, która pozwoli myśleć o przyszłości z nadzieją, na którą będziemy patrzeć z satysfakcją i radością,

  czyli

  Zmartwychwstania!
 • @Niegdysiejszy
  Dzięki
  nasi przeciwnicy potrafią kłamać, bić i zabijać.
  NIC POZA TYM NIE POTRAFIĄ.
  Dlatego nigdy z nami nie wygrają.

  Chrystus także upadał pod ciężarem krzyża i... Zwyciężył.

  Spokojnych Świat !
 • Pozdrawiam autora ;-)
  Ważny wpis, niby oczywiste, jednak wielu ludziom te fakty trzeba powtarzać w koło Wojtek jak ewangelię co niedzielę ;-)
  Wielkie dzięki, za przypomnienie, iż facet z Matką Boską w klapie nie był żadnym wybawcą.

  Należy też pamiętać, że to jednak nie w Moskwie jest początek tej hucpy w Polsce, a w Nowym Jorku. Gorbaczow został odpowiednio urobiony przez żydomasonerię z Manhattanu, uległ on żydoskiej "argumentacji" z USA i poczyniono plan przebudowy systemu z lokalnego marksizmu ver. 0.1 na nowszą wersję, na globalny marksizm ver. 2.0, czyli na gramscinizm rozwijany na Zachodzie z sukcesami po IIWŚ.

  Dziś świat jest podzielony na sferę wpływu (inkasowania haraczów na zbrojenie się w Kosmosie) USraela i Chin. Na około orbitalny wyścig zbrojeń potrzeba bardzo D U Ż O finansów i łajdactw.
 • @circ
  Od pana Spirito Libero proszę się uprzejmie odstosunkować i utemperować nieco swoją katolicką pomroczność jasną.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930